Білі плями справи про ДТП у Харкові: чому родичі жертв упевнені, що Зайцеву "відмазують" у суді

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До обвинувачення не потрапили важливі епізоди, а один із ключових свідків – зникла.

Що ближче до вироку в судовому розгляді про харківську ДТП на Сумській, то частіше хворіє обвинувачена водійка Lexus Олена Зайцева. Лікар-нарколог, яка першою виявила в неї опіати, переховується від надання свідчень, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Її прізвище стало уособленням гучних і мажорних ДТП: 20-річна Зайцева за кермом дорогого Lexus виїхала на перехрестя на червоне світло, врізалася в інше авто, а потім вилетіла в натовп на тротуарі. "Вона їхала просто не червоне. Навіть не уявляю, що з нею буде", - говорив на місці трагедії один із поліцейських. Ці кадри з камер показували лише в суді – перші хвилини після аварії. Зайцеву втішають друзі – хлопці, які приїхали майже одразу. Хто вони – досі невідомо. На записі чутно, що водійка на момент аварії була без документів, але цей факт прокурори і слідчі не врахували.

ВідеоДТП із багатьма невідомими. Чому затягується процес над Оленою Зайцевою

Як судять Зайцеву? Що ближче до вироку, то обвинувачена водійка частіше хворіє. Лікар-нарколог, яка першою виявила в неї опіати, може переховуватися вже в Прибалтиці, про це ТСН заявили її сусіди. Тим часом, адвокати Олени Зайцевої прагнуть довести, що висновки медиків про її наркотичний стан начебто сфабриковані. 

ДТП із багатьма невідомими. Чому затягується процес над Оленою Зайцевою

Бортовий комп’ютер Lexus завмер на швидкості 102 км/год. У справі швидкість позначена, як "не менше 80 кілометрів за годину". Адвокати потерпілих досі не можуть збагнути, чому у справі немає і того факту, що за кілька секунд до аварії швидкість Зайцевої була ще більшою – є запис, де вона перетинає подвійну лінію і начебто влаштовує перегони з водієм червоної машини. Його так і не знайшли. "Я сама не можу пояснити: чому це роблю я, а не прокуратура?", - дивується адвокат потерпілих.

Ще одна загадка в справі: чому прокурори не враховують висновки лікарів щодо наркотичного стану Зайцевої. Сторона обвинувачення наявність опіатів у її сечі пояснила тільки тим, що це "характеризує особу водійки". Олена Федірко – лікар-нарколог, яка першою оглядала Зайцеву, їй водійка заявила, що напередодні вживала "Пенталгин", а керувати транспортним засобом після таких ліків забороняється. Проте цього в суді медик не підтвердила, адже півроку тому чомусь звільнилася з роботи і зникла. Сусіди кажуть, що жінка боїться давати свідчення. "Вона до Прибалтики поїхала – це син сказав. Я його спитала, що всі шукають, де мама, і він так відповів. Можливо, їй погрожують – ми не знаємо. А якби раптом Федірко померла, серцевий напад – скажіть, що тоді б закон не спрацював? Якщо вона описала ситуацію, що це було – чому це треба підтверджувати?", - дивуються сусіди лікарки.

Фотогалерея "Я віддала б півжиття". Як Зайцева вимолювала прощення в родичів загиблих в аварії у Харкові (3 фото)

Трійка ж адвокатів Зайцевої через рік після аварія вирішили довести, що медики сфабрикували висновки. "Наявність речовин в організмі і перебування людини у стані – це абсолютно різні речі, якщо неможливо встановити. Акт огляду і висновок не відповідають великій кількості інструкцій. І я вважаю, що підтвердженням недійсності цих документів є зникнення лікаря", - заявив один із юристів.

У каяття Зайцевої ще на початку процесу потерпілі не повірили – вони наголошували, що її родичі працюють у прокуратурі та випрацювали цілий сценарій пом’якшувальних обставин. "Зараз працюють на те, щоби не спливли обтяжуючі обставини відносно наркотиків", - кажуть вони. Звернутися до сімей загиблих в роковини трагедії Зайцева відмовляється. "Вона не бажає давати інтерв’ю, ніколи не бажає, це її право, передбачене міжнародними нормами права", - говорить за неї адвокат.

Мати Зайцевої на питання ТСН теж відмовчується. На суд зазвичай вона приходить разом з подругою доньки – пасажиркою Lexus. Максимальний термін, який загрожує Зайцевій за ДТП, складає 10 років тюрми.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції