Білорусь звинуватила Росію у підсиленні кризи

Прем'єр Білорусії заявив, що РФ гальмує виконання спільного антикризового плану.

Сергій Сидорський
telegraf.by
Сергій Сидорський звинуватив Росію у невиконанні антикризових програм.
Голова білоруського уряду Сергій Сидорський звинуватив Росію у невиконанні антикризових програм. Через поступове позбавлення Білорусії дотацій, в республіці почалися економічні проблеми і погіршав платіжний баланс, що лише посилило кризу. Фактично, Мінськ вимагає від Москви нових фінансових вливань, і доступу білоруських товарів до держзакупівель, а також участі у формуванні держрезерву Росії. Експерти вже назвали позицію Білорусії нахабством.

Сергій Сидорський, зустрічаючись в Мінську з держсекретарем Союзу Білорусії і Росії Павлом Бородіним напередодні майбутнього союзного Радміну, заявив, що РФ гальмує виконання спільного антикризового плану. Зокрема, в тій його частині, де йдеться про допуск білоруських виробників до системи держзакупівель в Росії.

"До поточного дня Россельхозбанк не кредитує білоруську техніку», – поскаржився Бородіну Сидорський і пообіцяв, що в ході Радміну це стане «предметом нашої переговорної позиції", – цитує главу білоруського кабміну "Незалежна газета".

"Російська сторона під час лютневого засідання вищої Держради Союзної держави дійсно багато чого пообіцяла Білорусії. Але далеко не все виконується", – сказав йому Борис Батура. Батура конкретизував, що "йдеться про вільний і рівний доступ білоруських товарів до державних закупівель, формування державного резерву Росії".

Батура також звинуватив Росію в тому, що вона юридично не закріпила "домовленості по розрахунках за газ і відміну штрафних санкцій за недобір запланованих об'ємів його постачань", не відмінила митний збір на нафту, яка повністю суперечить раніше підписаним документам і самій концепції Союзної держави. Із слів білоруського парламентаря витікало, що Росія гальмує перехід на розрахунки в російських рублях, початок спільного охоронноповітряного кордону Союзної держави і створення єдиної регіональної системи протиповітряної оборони (ППО).

Заступник правління Нацбанку Білорусії Павло Каллаур теж звинуватив Росію – цього разу в недостатньо об'ємному кредитуванні. Він заявив про те, що в травні Білорусія чекає здобуття транша кредиту, що залишився, в 500 млн доларів, а також не розлучається з надією отримати 100 млрд російських крб для забезпечення взаємних розрахунків при переході на рублі.

Раніше президент Олександр Лукашенко неодноразово висловлювався в тому дусі, що Росія апріорі повинна Білорусії, оскільки вона прикриває її західні кордони і залишається єдиним вірним союзником.

22 квітня Міжнародний валютний фонд в доповіді про стан глобальної економіки в 2009 році відзначив, що від кризи в світі найбільше постраждали країни з числа колишніх радянських республік, зокрема Росія і Білорусь. За даними МВФ, ВВП Білорусі в 2009 році впаде на 4,3%, а Росії - на 6%.

Перша хвиля світової кризи восени 2008 року торкнулася Білорусі менше, ніж інші країни світу, оскільки ця країна протягом останніх років не стала відкривати свою економіку для іноземних фінансових потоків. Проте, влада Білорусі на самому початку 2009 року провела девальвацію місцевого рубля, а в кінці 2008-го - попросила кредити у Росії та Міжнародного валютного фонду.

Читайте також:

Білоруська опозиція провела мітинг в Празі

Лукашенко вперше за 14 років відвідав Європу

План виходу з кризи від Лукашенка: працювати цілодобово, не їсти та не спати

Мєдвєдєв умовив Лукашенка не брати кредит на 100 млрд. рублів і визнати Південну Осетію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: