Білорусі дозволили повернутися в ПАРЄ

Білорусі знову нададуть статус "спеціально запрошеного", який дозволяє депутатам її парламенту брати участь в роботі ПАРЄ.

Політична комісія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за повернення Білорусі статусу "спеціально запрошеного". Білоруська опозиція називає це рішення порушенням принципів Ради Європи.

В паризькому офісі Ради Європи політична комісія обговорила доповідь італійця Андреа Рігоні про ситуацію в Білорусі. Доповідач запропонував знову надати країні статус "спеціально запрошеного", який дозволяє депутатам парламенту країни брати участь в роботі ПАРЄ.

Після ухвалення доповіді політкомісією, остаточне рішення про надання Білорусі цього статусу розглядатиметься на черговій сесії ПАРЄ, яка пройде наприкінці червня.

Білорусь в 1993 році отримала статус "спеціально запрошеного" в ПАРЄ. Проте в 1997 році після референдуму, який розширив повноваження президента в збиток парламенту і був визнаний недемократичним, Мінськ був позбавлений цього статусу.

Один з лідерів білоруської опозиції Вінцук Вячорка вважає, що повернення офіційного Мінська в ПАРЄ без виконання ним певних умов буде помилкою: "Не можна давати певний статус в Раді Європи країні, яка апріорі не відповідає критеріям членства в Раді Європи. Тому має бути позначено рух у напрямку цих критеріїв, і готовність їх виконувати. Поки це не позначено, я думаю, це в певному значенні порушення принципів Ради Європи".

Читайте також:

Лукашенко вперше за 14 років відвідав Європу

Будні бобруйських в’язнів

Білорусь звинуватила Росію у підсиленні кризи

В Білорусі трактор врізався у поїзд "Берлін-Москва". Є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: