Більше 18 тисяч призовників "закосили" від армії

Військовий прокурор Центрального регіону Микола Голомша хоче зробити так, щоб в армію йшли із задоволенням.

Тільки по центральному регіону України від армії переховуються 18 тисяч юнаків призовного віку. Такі цифри навів військовий прокурор Центрального регіону Микола Голомша.

"18 тисяч по Центральному регіону не з'явилися на призовні пункти цієї осені. Їх розшукує міліція, хоча я вважаю, що це має робити не МВС. У всьому світі розшуком займається військова поліція, але у нас такого підрозділу немає, тому ці функції покладено на міліцію", - розповів Голомша.

Він попередив, що якщо молода людина не з'явиться до військкомату на медкомісію, їй загрожує адміністративна відповідальність: штраф від 17 до 51 гривні. А якщо її спіймають на ухилянні від військової служби - це вже кримінальна відповідальність, аж до позбавлення волі до 2 років.

На думку Голомши, прийшов час зробити так, аби в армію йшли із задоволенням.

"Ми самі колись із задоволенням йшли в армію. Це було престижно і необхідно. До того ж служба відкривала значні перспективи - пільги при вступі до вузів, службу в органах внутрішніх справ. Приміром, в Ізраїлі навіть жінки охоче беруться за зброю, тому що тим, хто відслужив, дають пільги на навчання, на роботу й інші блага. Це як трамплін у життя. Нам час до такого ж прийти, щоб в армію йшли із задоволенням", - зазначив він.

Водночас прокурор визнав, що застрахувати новобранця від дідівщини не може ніхто. За його даними, кількість випадків нестатутних відносин в армії цього року зросла на 20% у порівнянні з попереднім.

"Миритися з цим ми не маємо права. І перш за все доводимо до відома призовників, що є такий підрозділ, як військова прокуратура, яка займається розслідуванням правопорушень. Щоб вони сміливо зверталися в гарнізонні прокуратури зі скаргами, якщо зіткнуться з дідівщиною", - підкреслив Голомша.

Читайте також:

Українську армію накрила хвиля дідівщини

Армії наказали щорічно проводити конкурс на знання української мови

Українці не вірять, що армія здатна їх захистити

В Україні стартувала осіння призовна кампанія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: