Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Понад 40 українців, які чекають на евакуацію з китайського Уханя, вже "сидять на валізах"

Людей днями має забрати пасажирський борт

Обов’язковий медогляд та згода на карантин - такі умови повернення українців з Уханя. Попередня дата евакуації наших співгромадян – 10 лютого. Із речей можна взяти лише найнеобхідніше. Один з українців, який хоче виїхати з Уханя, розповів ТСН, що останні дні люди сидять практично на валізах, йдеться в ТСН.19.30.

В Ухані, звідки світом поширився смертельний коронавірус перебувають майже 80 українців. Принаймні половина хоче забратися звідти якомога швидше. 10 лютого за нашими співгромадянами відправлять пасажирський літак. Яка компанія виконає цей рейс, поки що не погоджено. Щоб виїхати з Уханя, українці мають пройти подвійний медогляд. Спершу дозвіл на виїзд дадуть китайські медики, потім після посадки їх оглянуть українські лікарі. Після повернення додому на всіх чекає двотижнева ізоляція. Щоправда, місце карантину МОЗ іще шукає.

Із собою в дорогу радять брати маски і лише найнеобхідніші речі. Не більше 23 кілограмів багажу і 7 – ручної поклажі. Українці, які вже третій тиждень заблоковані в закритому місті й готові до евакуації кажуть, сидять на валізах і єдине чого чекають, коли вже будуть удома.

Відео Українець, який чекає в Ухані на евакуацію, розповів про умови повернення з Китаю

Обов’язковий медогляд та згода на карантин - такі умови повернення українців з Уханя. Попередня дата евакуації наших співгромадян – 10 лютого. Із речей можна взяти лише найнеобхідніше. Один з українців, який хоче виїхати з Уханя, розповів ТСН, що останні дні люди сидять практично на валізах.  

Українець, який чекає в Ухані на евакуацію, розповів про умови повернення з Китаю

Тим часом нові випадки китайського коронавірусу підтвердилися на круїзному лайнері «Даймонд Принцес», що заблокований біля японського порту Йокогама. За добу на борту захворіли ще троє людей. Щоби їх забрати, японська влада дозволила лайнеру підійти до берега. Для хворих улаштували санітарний коридор. На борту майже 4 тисячі людей. Підтверджених випадків коронавірусу – 64. Карантин триватиме до 20 лютого.

Справлятися з ізоляцією дедалі складніше, розповідає британець Девід Ейбел. Він за останні дні став дуже популярним у соцмережах завдяки регулярним розповідям про життя лайнера на карантині. «Дозволили пристати до берега, треба було поповнити запаси питної води. Від початку тижня нам не міняли постіль і рушники. Зараз сказали поскладати рушники біля дверей і їх обіцяють поміняти. Це буде дуже добре»,- каже чоловік.

В Ухань направили чергову групу лікарів на допомогу місцевим. Місць у шпиталях не вистачає, персонал працює по кілька змін поспіль. Один із місцевих рестораторів вирішив допомогти й зорганізував безкоштовну доставку обідів у лікарні по сусідству.

Натепер недуга забрала життя вже семисот двадцяти чотирьох людей. В Ухані підтвердили першу смерть громадянина США – чоловіка шпиталізували тиждень тому. Кількість інфікованих перевищила 34 тисячі. Понад шість тисяч пацієнтів у тяжкому стані. Наступного тижня Всесвітня організація охорони здоров’я скликає глобальний форум, запрошують фахівців з усього світу, радитимуться, як зупинити спалах китайського вірусу.

В Україні поки що не зафіксовано жодного випадку небезпечної недуги. Водночас в усіх регіонах посилений санітарний контроль. І цього тижня Україна отримала перші тест-системи для швидкої діагностики китайського корона вірусу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції