Більше можливостей: у МОЗ налагоджують ранню реабілітацію українців з інвалідністю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ще один пріоритет у змінах — розвиток системи раннього втручання.

День людей з інвалідністю - не про жалість чи героїзацію. Він про рівність. Бачити передусім не хворобу, а людину — це найважливіше, з чого починається інклюзивне суспільство.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

Вона закликала подивитися проект “Школа Доступності” з Дмитро Щебетюку у головній ролі.

«Завдяки таким ініціативам, співпраці громадських організацій, активістів, медиків, більшій залученості державних інституцій, бізнесу — Україна потроху відходить від радянського минулого, коли вся система вдавала, наче людей з інвалідністю не існує. Відповідно не існувало достатньо якісних програм реабілітації, а комфортне середовище для людей з інвалідністю обмежувалося їхніми домівками», - йдеться у повідомленні.

Фотогалерея В Ізраїлі влаштували чемпіонат з серфінгу для людей з інвалідністю (10 фото)

Вже з’являється більше місць, де люди з інвалідністю можуть працювати, вчитися і просто проводити час. Проте, ще залишилося дуже багато стін та бар’єрів у суспільстві, як фізичних, так і психологічних, які необхідно зламати, щоб люди з інвалідністю почувалися комфортно та могли реалізувати всі можливості в Україні.

Філософія

День людей з інвалідністю не про жалість чи героїзацію. Він про рівність. Бачити передусім не хворобу, а людину — це найважливіше, з чого починається інклюзивне суспільство. Зокрема про це проект “Школа Доступності” з Дмитро Щебетюк у головній ролі. Раджу дивитися всі відео на сторінці Доступно.UA Завдяки таким ініціативам, співпраці громадських організацій, активістів, медиків, більшій залученості державних інституцій, бізнесу — Україна потроху відходить від совєцького минулого, коли вся система вдавала, наче людей з інвалідністю не існує. Відповідно не існувало достатньо якісних програм реабілітації, а комфортне середовище для людей з інвалідністю обмежувалося їхніми домівками. Вже з’являється більше місць, де люди з інвалідністю можуть працювати, вчитися і просто проводити час. Проте, ще залишилося дуже багато стін та бар’єрів у суспільстві, як фізичних, так і психологічних, які необхідно зламати, щоб люди з інвалідністю почувалися комфортно та могли реалізувати всі можливості в Україні. У Міністерство охорони здоров'я України працюємо над змінами, які б дозволяли якомога раніше починати реабілітацію людей з інвалідністю та безперервно проводити її до максимально можливого відновлення функціонування. Спільно з іншими міністерствами та громадськістю впроваджуємо Міжнародну класифікацію функціонування обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ). Використання Класифікації дозволить більш комплексно поглянути на проблеми та потреби людей з інвалідністю, акцентуючи увагу не на діагнозі, а на відновленні функціональних можливостей людини. МКФ використовують в усіх розвинених країнах лікарі, педагоги, спеціалісти з реабілітації та психологи, щоби всебічно зрозуміти стан здоров’я людини й краще спланувати лікування, реабілітацію та створення послуг для людей із хронічними захворюваннями або інвалідністю. Незабаром розпочнемо підготовку 75 тренерів, які навчатимуть медичних працівників, працівників соціальної та освітньої сфер користуватись новою для України класифікацією. Національними тренерами стануть медичні працівники й викладачі сфери охорони здоров’я, психологи, соціальні працівники, які пройдуть конкурсний відбір. Після навчання вони вчитимуть користуватися МКФ колег з різних регіонів України. Ще один пріоритет у змінах — розвиток системи раннього втручання. Потрібно надати можливість українським дітям з найбільш раннього віку проходити діагностику та, за потреби, одразу отримувати лікування і реабілітацію. Більше про зміни, які запроваджуємо для своєчасної допомоги людям з інвалідністю: https://goo.gl/C1hXZu Докладаємо всіх зусиль, щоб в Україні відкривалося більше можливостей для кожного.

Опубліковано Уляна Супрун Понеділок, 3 грудня 2018 р.

«У Міністерство охорони здоров'я України працюємо над змінами, які б дозволяли якомога раніше починати реабілітацію людей з інвалідністю та безперервно проводити її до максимально можливого відновлення функціонування», - заявила Супрун.

Спільно з іншими міністерствами та громадськістю впроваджуємо Міжнародну класифікацію функціонування обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ). Використання класифікації дозволить більш комплексно поглянути на проблеми та потреби людей з інвалідністю, акцентуючи увагу не на діагнозі, а на відновленні функціональних можливостей людини.

МКФ використовують в усіх розвинених країнах лікарі, педагоги, спеціалісти з реабілітації та психологи, щоби всебічно зрозуміти стан здоров’я людини й краще спланувати лікування, реабілітацію та створення послуг для людей із хронічними захворюваннями або інвалідністю.

Відео Микола Подрезан – українець, який об'їхав світ на інвалідному візку

Історія унікального українця Миколи Подрезана! Чоловік на візку сім років подорожував світом аби здійснити власну мрію. Для Миколи Володимировича ця мандрівка – не лише важлива частина життя, а й можливість побачити, як ставляться до візочників в інших країнах.

Микола Подрезан – українець, який об'їхав світ на інвалідному візку

«Незабаром розпочнемо підготовку 75 тренерів, які навчатимуть медичних працівників, працівників соціальної та освітньої сфер користуватись новою для України класифікацією. Національними тренерами стануть медичні працівники й викладачі сфери охорони здоров’я, психологи, соціальні працівники, які пройдуть конкурсний відбір. Після навчання вони вчитимуть користуватися МКФ колег з різних регіонів України», - наголосила очільник відомства.

Ще один пріоритет у змінах — розвиток системи раннього втручання. Потрібно надати можливість українським дітям з найбільш раннього віку проходити діагностику та, за потреби, одразу отримувати лікування і реабілітацію.

«Докладаємо всіх зусиль, щоб в Україні відкривалося більше можливостей для кожного», - резюмувала Супрун.

Відео У школі на Чернігівщині непорозуміння між учителями обернулося цькуванням школяра з інвалідністю

Його мама - вчителька цієї ж школи - Оксана Коротка, яка має ще двох старших дітей із інвалідністю, навіть звернулася до поліції. Але її колеги та батьки інших учнів вважають, що вчителька сама не допрацьовує із власним сином, а скаржитися на всіх і вся - це її стиль життя. Чому діти страждають через війну дорослих - з'ясовувала ТСН. 

У школі на Чернігівщині непорозуміння між учителями обернулося цькуванням школяра з інвалідністю

Нагадаємо, що у Кропивницькому мами дітей з інвалідністю відкрили унікальний дитячий табір

Залиште свій коментар

Вибір редакції