Більше половини українців не хочуть в НАТО

Згідно з результатами соціологічного опитування, якби відбувся референдум щодо членства України в НАТО, 60% проголосувало б проти.

Більшість громадян (60%) проти вступу України до НАТО.

Про це свідчать результати соціологічного опитування "Зовнішньополітичні орієнтації населення України", представлені на прес-конференції у вівторок.

Згідно з результатами опитування, якби референдум щодо членства в НАТО відбувся у грудні 2009 року, "за" вступ до НАТО проголосувало б 21% опитаних, 19% ще не визначились.

Участь у референдумі взяли б 60% громадян України, що істотно менше, ніж під час аналогічного опитування у березні 2008 року (68%).

Членство в НАТО переважно підтримують жителі Західного регіону ("за" вступ - 40,5%, "проти" - 24%).

Переважно не підтримують вступ до НАТО жителі Центру й Північного Сходу ("за" -37%, "проти" – 50%), Півдня і Південного Сходу ("за" - 14%, "проти" - 69%), у регіоні Донбасу й Криму ("за" - 4%, "проти" - 94%).

Соціологічне опитування проведене фондом "Демократичні ініціативи" та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" з 12 по 26 грудня 2009 року.

Всього було опитано 2010 респондентів за загальнонаціональною вибіркою, репрезентованою за такими характеристиками, як стать, вік, освіта, тип та регіон проживання.

Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Відзначимо, що президент Віктор Янукович заявив, що Україна продовжить співпрацювати з НАТО. Президент запевнив, що програми, які сьогодні виконуються Україною і НАТО, будуть виконуватись і надалі. Водночас глава держави зауважив, що статус України (який визначений Конституцією як позаблоковий – ред.) залишиться незмінним.

Читайте також:

Янукович: Україна співпрацюватиме з НАТО, але без вступу

МЗС порадило українцям на три роки забути про НАТО

Україна пообіцяла за два роки збільшити кількість прихильників НАТО в 2,5 рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: