Більше третини українців готові святкувати 9 травня з німецькими військовими

Українська молодь підтримує ідею проведення спільних з Німеччиною урочистостей до Дня Перемоги як жесту примирення між народами.

38% українців підтримують ідею участі німецьких військових в урочистостях з нагоди Дня Перемоги як жесту примирення між народами.

Про це свідчать результати соцопитування, проведеного в квітні 2011 року Інститутом економічного та політичного аналізу WPA на замовлення медіаконцерну Deutsche Welle. У дослідженні взяли участь тисяча українців віком від 18 до 60 років.

Опитування засвідчило, що в українців немає одностайної думки з приводу ймовірної участі німецького бундесверу в урочистостях з нагоди Дня перемоги.

Приблизно половина українців відкинула можливість участі бундесверу в параді чи інших урочистостях, присвячених річниці завершення Другої світової війни.
 
При цьому імідж сучасної Німеччини на позицію українців майже не впливає. Лише 7 відсотків опитаних пояснюють свою позицію тим, що досі ставляться до німців з підозрою. 42 відсотки респондентів виступають проти участі бундесверу в урочистостях з нагоди 9 травня, оскільки, на їхню думку, це неправильно з історичної точки зору.

Водночас понад третину опитаних (38 відсотків) сказали, що підтримали б таку ідею, оскільки вважають, що нинішня Німеччина не має нічого спільного з Німеччиною 1945 року.

Показово, що серед наймолодших респондентів – віком 18-29 років – частка тих, хто цілком міг би собі уявити участь німців в урочистостях з нагоди завершення Другої світової війни, найбільша. Найменше таких серед респондентів віком від 50 до 60 років, тобто серед тих, хто народився невдовзі після війни.

Читайте також:

FEMEN привітали ветеранів з Днем Перемоги голими грудьми

В Одесі провели акцію "Прапор Перемоги"

У Львові ветерани ВВВ і УПА домовилися відзначати 9 травня під держпрапорами України

Луценко про День Перемоги: і Гітлеру, і Сталіну п...ць!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: