Більшість будинків в Україні - аварійні

В аварійному і передаварійному стані знаходяться майже всі будинки і споруди зі збірного і монолітного залізобетону в Україні.


Майже всі будинки і споруди зі збірного і монолітного залізобетону в Україні знаходяться в аварійному і передаварійному стані через неякісні зварювальні роботи, констатують експерти зі зварювальних робіт в будівельній галузі.

На сьогоднішній день зварювальні роботи в будівельній галузі залишилися без нагляду. У проектних і науково-дослідних інститутах немає фахівців-зварювачів, а інженери-будівельники погано розбираються в цих питаннях, розповів в коментарі для "Дзеркала тижня" колишній техінспектор кримського "Архстройконтролю" Борис Лехно.

За його словами, складна ситуація зі зваркою в будівництві ще більше погіршилася, коли у 1999 році набув чинності ДСТУ 3760-98. "З Інститутом же електрозварювання ім. Є.Патона цей документ не узгоджували. Суть його полягає в тому, що за рахунок термічного зміцнення зі сталі одного й того ж хімічного складу виготовляють арматуру з різними механічними властивостями. Але ефект термозміцнення під час зварювання зникає. В результаті знижується міцність каркасів, а з нею — міцність і сейсмостійкість будинків та споруд. Цим ДСТУ узаконені майбутні обвали!"- обурився Борис Лехно.

Він відзначив, що не нагнітає паніку, але закликає подивитися правді в очі: "Через брак зварних робіт практично всі будинки і споруди зі збірного та монолітного залізобетону перебувають в аварійному і передаварійному стані. ".

"На жаль, зварювальні роботи в житловому секторі дійсно випали з-під загального контролю", - підтвердив і виконуючий обов'язки завідувача лабораторії зварки в будівництві Інституту електрозварювання ім. Патона Олександр Синєок. "Основну увагу завжди надавали будівництву промислових підприємств, мостів, естакад, аеродромів. До житлового будівництва якось не доходили руки", - зазначив він.

За його словами, щоб правильно вибрати способи і режими зварювання, будівельники повинні чітко знати марку сталі, сплав і її клас. Всі питання повинні відразу регламентуватися нормативними документами.

"Скільки ми ні билися над тим, щоб Держбуд конкретизував ДСТУ аналогічно Гостам і вимагав від виробників прокату його суворого дотримання, виправити цю критичну ситуацію так і не вдалося", - розповів А.Синеок. " Хоч скільки ми билися над тим, щоб Держбуд конкретизував ДСТУ аналогічно ГОСТам і вимагав від виробників прокату його суворого дотримання, виправити цю, без перебільшення, критичну ситуацію так і не вдалося. Наші металургійні заводи й металобази — у приватних руках. Для них головне — продати якомога більше продукції. Вони не пояснюватимуть будівельникам, що в їхньому прокаті є застереження щодо зварювання. Покладатися ж на грамотність і сумління будівельників, на жаль, не доводиться", - додав експерт.

Для перевірки об’єктів будівництва існує державна будівельна інспекція, проте на буд майданчик нікого не пустять, навіть із посвідченням Держбуду. Про перевірку треба попередити заздалегідь. "За цей час, будьте певні, до неї підготуються і продемонструють інспекторові навіть термопенали для зберігання електродів, якими насправді мало хто користується", - каже Олександр Синєок.

Читайте також:
Квартири в Києві не продають
Квартири у Києві різко подешевшали
Будівництво в Україні може відновитися через 2 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: