Більшість харків'ян упевнені у фальсифікації виборів мера

За словами експерта, результати опитувань свідчать, що більшість харків'ян упевнені в фальсифікаціях на майбутніх виборах місцевої влади.

Більшість харків'ян упевнені, що вибори мера Харкова буде сфальсифіковано. Такі дані оприлюднив директор Інституту Горшеніна Володимир Фесенко під час презентації результатів дослідження "Політична ситуація в Харкові напередодні місцевих виборів", проведеного Всеукраїнським соціологічним консорціумом з 9 по 13 жовтня 2010 року.

Як повідомили у прес-службі Інституту Горшеніна, за словами Фесенка, "очікування фальсифікацій на виборах властиве виборцям багатьох регіонів, де ми проводимо дослідження. Проте результати дослідження в Харкові виділяються на тлі інших – у фальсифікаціях впевнені аж дві третини городян!".

Також директор Інституту Горшеніна вказав на високий ступінь закритості харків'ян. "Близько третини опитаних – 31% - не визначилися з тим, за кого голосуватимуть на виборах мера. Крім того, при відповіді на питання, за кого з кандидатів у мери Харкова ви б не проголосували ні за яких умов, 57,1% городян вважали за краще відкрито не афішувати свою думку, вибравши варіант "важко відповісти". У соціології цей ефект називається "Спіраль замовчування". До такого явища можуть призводити, зокрема, "чорні" кампанії, надмірний адміністративний тиск, залякування виборців", - відзначив Фесенко.

Результати дослідження засвідчили, що, на думку третини харків'ян (34%), місцева влада створює сприятливі умови для діяльності певних політичних сил. Більш як чверть жителів Харкова (28,1%) вважає, що міська влада агітує голосувати за певну політичну силу, а кожен п'ятий опитаний (20,2%) відзначив, що влада переконує виборців у тому, що переможе певний кандидат.

Лідерами рейтингу кандидатів на посаду міського голови Харкова, за даними дослідження, є в.о. мера Геннадій Кернес (16,8%) і екс-губернатор Харківської області Арсен Аваков (14,7%).

*** З 9 по 13 жовтня 2010 року Всеукраїнський соціологічний консорціум провів соціологічне опитування в місті Харкові на тему: "Політична ситуація в Харкові напередодні місцевих виборів". Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю. Загалом було опитано 1000 респондентів, квоти - стать, вік, район і освіта респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 3,2%.

До соціологічного консорціуму входять: Київський інститут проблем управління імені Горшеніна, Центр прикладних досліджень "Пента", Інститут перспектив міста. Консорціум ставить за мету дослідження соціальних і політичних аспектів життя громадян різних міст України.

Читайте також:

Експерти: харків'янам нав'язують провладного кандидата у мери

Експерт: майбутнє української демократії вирішуватиметься у Харкові

ЦВК: вільних і демократичних виборів в Україні не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: