Більшість росіян підтримали позицію Мєдвєдєва щодо України

Майже половина росіян не знає, що їхній президент відклав візит свого посла до Україні. Втім ті, хто це знає, з Мєдвєдєвим погоджуються.

Більшість росіян підтримали рішення свого президента Дмитра Мєдвєдєва відкласти приїзд до України нового посла РФ Михайла Зурабова, а також претензії щодо антиросійського курсу української влади.

Про це свідчать дані опитування, проведеного 15-16 серпня в 44 регіонах РФ соціологами Фонду "Громадська думка".

За даними дослідження, про те, що Мєдвєдєв відклав приїзд російського посла до України, знають або чули більше половини росіян - 54%. Нічого про це не знають 42% респондентів.

Майже дві третини (64%) людей, які знають про цю ситуацію, підтримали рішення російського президента, 10% висловилися проти, 26% важко висловити ставлення до рішення Мєдвєдєва.

Серед тих респондентів, хто підтримав Мєдвєдєва, переважає думка, що Україна проводить антиросійську політику, орієнтовану на НАТО (10%), і тому відносно офіційного Києва слід проводити "жорсткішу політику" (9%).

Деякі респонденти заявили про довіру діям Мєдвєдєва - "він краще знає, що робити" (6%). Іншим не подобається нинішнє керівництво України, і вони пропонують почекати його зміни (4%).

Незгодні з рішенням президента РФ вважають, що цей крок призведе до погіршення російсько-українських відносин, від чого в першу чергу постраждають прості громадяни, і закликають до залагоджування конфлікту.

В ході опитування три чверті його учасників (78%) назвали нинішні відносини Росії з Україною поганими, й лише 7% дотримуються протилежної точки зору.

Втім, на початку року, за даними соціологів, росіяни були ще песимістичнішими, тоді відносини двох держав негативно оцінювали 86% респондентів.

Нагадаємо, Дмитро Мєдвєдєв жорстко розкритикував українського президента Віктора Ющенка, звинувативши його у антиросійській політиці, порушенні принципів партнерства і дружби з РФ. На цій підставі Мєдвєдєв поки відклав дату приїзду до України вже призначеного послом Зурабова.

Пізніше Мєдвєдєв висловив упевненість в тому, що за нинішньої влади Україна не налагодить нормальних відносин з РФ. У відповідь Віктор Ющенко закликав російського колегу до конструктивнішого діалогу та навіть запропонував зустрітися.

Читайте також:

Мєдвєдєв не сподівається на нормальні відносини з Україною

Мєдвєдєв розвалить коаліцію у Верховній раді

Націоналісти впевнені, що Мєдвєдєв готується до війни з Україною

Мєдвєдєв нагадав українським політикам Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: