Більшість українців бояться виникнення великих лісових пожеж

Близько 77% українців очікують в Україні виникнення серйозних лісових пожеж. Більше половини громадян вважають роботу МНС та інших держорганів недостатньою для протидії пожежам.

76,9% українців вважають, що в країні існує небезпека виникнення серйозних лісових пожеж.

Про це свідчать результати опитування Інституту Горшеніна.

Як зазначають експерти, з цих 76,9% половина - 50,2% - абсолютно впевнені в цьому, а близько чверті (26,7%) відповіли на запитання "швидше так". Приблизно кожен п'ятий респондент заперечує ймовірність пожеж (19,0%), з них 13,8% відповіли "швидше ні" на це запитання, а 5,2% - "точно ні". Важко відповісти на запитання 4,1% респондентів.

Більше половини українців (59,4%) вважає, що робота МНС України, Держлісгоспу, Міноборони та інших державних органів, спрямована на попередження виникнення і поширення лісових пожеж, має бути посилена.

При цьому 42,6% точно вважають це за необхідне, а 16,8% віддали перевагу відповіді "швидше так". Не вважають за доцільне підвищувати вимоги до діяльності державних органів 16,1% опитаних. З них кожен десятий (9,7%) відповів "швидше ні" на це запитання і лише 6,4% опитаних відповіли "точно ні". Майже чверть громадян (24,5%) важко відповісти на це запитання.

Більшість респондентів (64,3%) вважають, що державним органам слід посилити контроль за протипожежною безпекою в лісах. З них 45,2% дали відповідь "точно так", а 19,1% - "швидше так". Кожен п'ятий українець (19,3%) не вважає за необхідне посилення контролю над протипожежною безпекою в лісах. З них 11,2% відповіли "швидше ні", а 8,1% - "точно ні". Важко відповісти 16,4% опитаних.

Ідея про посилення штрафів за недотримання правил перебування в лісових зонах не сподобалася майже половині громадян (46,4%). З них 40,8% висловили думку, що, швидше за все, цього робити не варто, а 5,6% абсолютно впевнені, що не варто.

Понад чверть українців (27,4%) таке рішення, навпаки, схвалили б. З них 17,2% відповіли на це запитання "швидше так", а кожен десятий (10,2%) - "точно так". Важко відповісти більше чверті респондентів (26,2%).

Пожежонебезпечне становище в країні не внесло ніяких коректив до способу життя більш ніж половини українських громадян (56,7%). При цьому 22,1% респондентів зміни в свій звичайний спосіб життя все ж таки внесли і прагнуть уникати пожежонебезпечних місць. Важко дати відповідь на це питання кожному п'ятому опитаному (21,2%).

Щоб уникнути масштабних лісових пожеж на території України 39,4% громадян вважають за необхідне приведення в стан підвищеної готовності пожежі та інші служби. Вважають, що слід інформувати громадян України про загрозу виникнення лісових пожеж унаслідок необережного поводження з вогнем 28,7% опитаних, а кожен шостий респондент (15,8%) вважає, що треба організувати додаткове спостереження працівників Держлісгоспу за станом лісових масивів.

До необхідних заходів обережності українці також віднесли посилення відповідальності і штрафних санкцій за порушення правил пожежної безпеки (14,7%), заборону на перебування людей у лісах у період високої пожежонебезпеки (13,9%), посилення контролю над станом складів боєприпасів і озброєнь (12,2%), огорожу лісових масивів за допомогою орних смуг (3,5%). Інші заходи вважають необхідними 3,7% респондентів, і стільки ж (3,7%) відповіли, що ніякі заходи не потрібні. Важко відповісти - 8,3% громадян.

Телефонне опитування на тему: "Лісові пожежі в Україні" проводилося Інститутом Горшеніна з 3 по 5 серпня 2010 року. Усього згідно з випадковою вибіркою і було опитано 1000 респондентів, старше 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Як відомо, по всій території України, крім західних областей, встановилася спекотна погода. Температура повітря сягає 40 градусів тепла. У зв'язку з цим у деяких областях спалахнули лісові пожежі, площа яких складає сотні гектарів.

Найбільш напружена ситуація склалася у Дніпропетровській області. Зокрема, з 1 по 5 серпня на території Новомосковського лісгоспу сталося три пожежі, в результаті яких було знищено вогнем близько 350 га лісу.

Читайте також:

Міліція: пожежі на Дніпропетровщині влаштували палії

У Дніпропетровську введено особливий режим протипожежного контролю

Поблизу Павлограда на Дніпропетровщині ліквідовано велику пожежу

Пожежу на Дніпропетровщині гасять із трьох вертольотів і літака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: