Більшість українців не довіряють виборам

Більше 50% українських виборців очікують, що результати голосування на місцевих виборах 31 жовтня будуть фальсифіковані.

Більше половини українських виборців найбільше побоюється на місцевих виборах 31 жовтня фальсифікацій результатів голосування, свідчать підсумки опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Результати опитування підтвердили, що українці не довіряють виборам, зазначив голова Комітету виборців України Олександр Черненко. За його даними, майже 60% опитаних очікують спотворення їхнього волевиявлення. З них 20% очікують значних фальсифікацій.

Кількість виборців, які побоюються фальсифікацій результатів голосування вища на заході та в центрі держави, якщо порівнювати зі сходом та а півднем.

Цю регіональну відмінність в настроях Черненко пояснив географією прихильників та противників чинної влади. Адже зосереджена на півдні та сході більшість виборців, яка обрала нинішнього президента Віктора Януковича, не розчарувалася в своєму виборів і очікує покращення життя після місцевих виборів.

За словами експерта, дослідження показало, що половина громадян підтримує часткове повернення до мажоритарної системи виборів. Але переважна більшість критично поставилася до висунення кандидатів за партійними списками. "Люди чекають на посади місцевих голів, в місцеві ради – господарників. Лише 9% виборців хвилює партійність кандидатів в місцеві ради", - навів дані Черненко.

Глава КВУ повідомив про готовність половини опитаних прийти на вибори. З досвіду виборчих кампаній, він очікує, що в день голосування явка виборців становитиме близько 60%.

Нагадаємо, голосування на виборах місцевих органів влади в усіх регіонах країни, крім Києва і Тернополя, де місцева влада була обрана позачергово, відбудеться 31 жовтня.

Висування кандидатів розпочалося у понеділок, 27 вересня. Воно буде проводитися до 2 жовтня включно.

Вибори пройдуть за мажоритарно-пропорційною системою: 50% депутатів обиратимуться за партійними списками, 50% – в мажоритарних округах. Участь у місцевих виборах блоків партій не передбачена.

Читайте також:

Луценко домовився іти на вибори разом з Тимошенко

Ющенко попередив про можливу фальсифікацію виборів

Партія регіонів взяла під контроль ключові виборчкоми

"Батьківщина" збирається зірвати вибори у двох областях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: