Більшість українців не погоджуються із заявою Путіна про "один народом з росіянами" - опитування

Більшість українців не погоджуються із заявою Путіна про "один народом з росіянами" - опитування

УНІАН

Більшість опитаних також визнають, що спадкоємницею Київської Русі є Україна, а не Росія.

55 відсотків громадян України не погоджуються із заявою президента Росії Володимира Путіна, що нібито "росіяни та українці – один народ, який належить до одного історичного і духовного простору".

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 23-25 липня.

"Більшість опитаних (55 відсотків) не погодилися із нещодавньою заявою президента Росії Путіна, що "росіяни та українці – один народ, який належить до одного історичного і духовного простору", 41 відсоток – з цим згодні", – йдеться в повідомленні.

Серед тих, хто згоден зі словами президента країни-агресора переважно - електорат "Опозиційної платформи", партій Євгена Мураєва і Анатолія Шарія. Тезу про "один народ" більше підтримують мешканці східних і південних областей, а також віряни Української православної церкви Московського патріархату.

Соціологічна група "Рейтинг"

Переважна більшість опитаних також відмовилися визнати Росію спадкоємицею Київської Русі - 75% опитаних відповіли, що спадкоємниця - Україна. Порівняно з 2008 роком цей показник зріс більш ніж утричі.

Соціологічна група "Рейтинг"

Опитування проводилося на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не більше двох відсотків.

Більшість українців не згодні із заявами президента Росії Володимира Путіна про "один народ".

Нагадаємо:

  • Президент Росії Володимир Путін 12 липня у продовження своєї тези, висловленої під час недавньої "Прямої лінії" про те, що “росіяни та українці – один народ”, опублікував на сайті Кремля статтю українською та російською мовами, в якій містяться ключові твердження із “методичок” російської пропаганди. Подробиці  пропагандистської статті Путіна читайте за цим посиланням.
  • Президент України Володимир Зеленський прокоментував пропагандистську статтю Володимира Путіна про Україну, іронічно заявивши, що його російський колега провів "глибоку роботу" і "витратив багато часу" на неї.
Наступна публікація