Більшість українців протягом року прочитали не більше п’яти книжок

Дата публікації
Перегляди
630
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Більшість українців протягом року прочитали не більше п’яти книжок

Фото: Associated Press

Читачі віддавали перевагу друкованим книжкам.

Більшість українців протягом року прочитали не більше п’яти книжок. До того ж віддавали перевагу друкованим книжкам.

Про це йдеться у соціологічному дослідженні "Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання", опублікованому Українським інститутом книги.

"67% населення упродовж року читали друковані книжки, 28% - електронні, а 15% - слухали аудіокнижки, серед них більшість прочитали або прослухали лише 1-5 книжок за рік. Порівняно з 2018 роком з 4% до 2% зменшилася частка тих, хто прочитав 26 і більше друкованих книжок", - йдеться у результатах дослідження.

Серед читачів друкованих книжок, які прочитали хоча б одну книжку протягом останніх 12 місяців, 40% придбали книжки, 39% - взяли з домашньої бібліотеки, 35% - позичили у друзів, 17% - взяли в публічній бібліотеці, 13% - отримали в подарунок і 7% - взяли в шкільній бібліотеці. Щоденні читачі найчастіше купували книжки.

Серед читачів електронних книжок, які прочитали бодай одну книжку протягом останніх 12 місяців, 69% респондентів завантажили книжки безкоштовно, 4% - купили, а 2% скористалися онлайн-підпискою. У дослідженні зазначається, що 22% не захотіли відповідати на запитання, що може свідчити про бажання приховати факт користування піратським контентом.

Найчастіше електронні книжки читають із смартфона (69 %), 19% - з планшета, 17% - з комп'ютера або ноутбука і лише 7% з пристрою для читання книжок.

Також дослідження показало, що 59% слухачів аудіокнижок завантажували аудіокнижки безкоштовно, 4% - купили, а 2 % - скористалися онлайн-підпискою. 32% не захотіли відповідати на запитання, що може свідчити про бажання приховати факт користування піратським контентом.

Дослідження проводилося методом особистих інтерв'ю вдома у респондентів в серпні-вересні 2020 року у всій Україні за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей та АР Крим. Загалом було опитано 2100 дорослих віком 15-59 років та 1800 дітей віком 6-17 років.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Центру Разумкова, понад 61% українців вважають, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
630
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація