Більшість українців упевнені, що зміни Конституції на них не вплинуть

Більше 50% українців вважають, що скасування політреформи 2004 року ніяк не вплине на їхнє життя, а третині опитаних байдуже щодо рішення КС.

Більше половини українців (51,8%) вважає, що скасування політичної реформи 2004 року ніяк не змінить їхнє життя - все залишиться таким, яким було раніше.

Про це свідчить опитування, проведене Інститутом Горшеніна.

При цьому майже чверть опитаних (23,1%) побоюються, що це погіршить їхнє життя, і лише кожен десятий громадянин України (10,3%) сподівається на те, що відміна політреформи поліпшить його життя. Важко відповісти на дане питання - 14,8% респондентів.

Біля третини громадян України (34,7%) негативно відносяться до скасування політичної реформи 2004 року і майже стільки ж опитаних (32,2%) відносяться до даного факту байдуже. При цьому кожен п'ятий українець (20,3%) оцінює відміну політреформи позитивно, а 12,8% респондентів - важко відповісти на дане питання.

Серед причин скасування політреформи біля третини громадян (35,6%) називають збагачення політиків і їхнього оточення. Кожен п'ятий респондент (21,0%) вважає, що це було зроблено для того, щоб прибрати юридичні суперечності, а 13,7% висловили думку, що політреформа 2004 року була скасована заради проведення соціально-економічних реформ. При цьому більше чверті опитаних (29,7%) - важко відповісти на дане питання.

Слід зазначити, що більшість українців (79,2%) знають про те, що Конституційний суд скасував політичну реформу 2004 року. Не знає про це кожен п'ятий опитаний (20,8%).

Опитування було проведено з 3 по 4 жовтня. Всього згідно випадковій вибірці було опитано 1000 респондентів віком від 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Погрішність репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний суд оголосив рішення по справі про скасування політреформи 2004 року.

КС ухвалив рішення скасувати політичну реформу, що означатиме повернення України від парламентсько-президентської до президентсько-парламентської форми правління та значне розширення повноважень Віктора Януковича.

Аналітика:

Нестерпна карикатурність буття

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Тимошенко поскаржиться Європі на скасування політреформи

Рада почала переписувати закони під стару Конституцію

Бютівці почали зупиняти "антиконституційний переворот"

Янукович: рішення КС повернуло Україну в правове поле

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: