Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Більшість українців вважають, що зараз час мафії, політиканів та жебраків

Більшість жителів усіх регіонів України під час опитування визнали, що провідну роль у житті суспільства зараз відіграє мафія, політики і чиновники.

Більшість українців визначають сьогодення як час "злодіїв та шахраїв" (48%), "політиканів" (44%) і "жебраків" (40%).

Такі результати було отримано в результаті багаторічного проекту Інституту соціології НАН України "Моніторинг соціальних змін", який було розпочато у 1992-1994 роки.

Як повідомила директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, презентуючи результати, у квітні 2011 року було опитано 1200 осіб за репрезентативною вибіркою.

За її словами, з цими оцінками солідарні жителі всіх регіонів України. Вона додала, що лише незначна частина опитаних визначила наш час як час моральних авторитетів (11%), талантів (7,5%) і професіоналів (7%).

Як свідчать результати опитування, провідну роль у житті українського суспільства відіграють мафія, злочинний світ - 40% опитаних, підприємці, бізнесмени - 37%, лідери політичних партій - 31%, чиновники - 30%.

У порівнянні з 1994 роком зменшилося визнання населенням ролі робітників (з 23 до 15%), селян (з 21 до 10%), інтелігенції (з 16 до 10%), керівників державних підприємств (з 16 до 11%) та сільгосппідприємств (з 11 до 5%).

Водночас роль підприємців, бізнесменів у свідомості людей зросла з 24 до 37%, лідерів політичних партій - з 24 до 31% і мафії, злочинного світу - з 34 до 40%.

За такого сприйняття сучасності не дивують результати іншого дослідження - 50,4% українців у віці від 18 до 29 років висловлюють бажання емігрувати з країни. Пишаються Україною і вважають її найкращою у світі країною тільки 17,8% респондентів.

Читайте також:

Майже половина українців виступає за відновлення смертної кари

Життя в Україні дорожчає втричі швидше, ніж ростуть зарплати

Кожній десятій українській родині не вистачає грошей на їжу

Половина української молоді готова емігрувати

Залиште свій коментар

Вибір редакції