Кожен третій українець вважає Сталіна "мудрим керівником" - опитування

Позитивно ставляться до вождя СРСР переважно пенсіонери віком від 70 років.

Українці переважно негативно ставляться до вождя СРСР Йосипа Сталіна.

Про це свідчать результати опитування КМІС, яке було проведено 5-16 лютого 2016 року.

Зокрема, 38% визначили своє ставлення до нього як "страх", "ворожість, роздратування" або "відраза, ненависть", 26% ставляться байдуже, 17% - позитивно, а ще 19% відмовилися відповідати. Водночас наголошується, що найбільше повагу до Сталіна виявили респонденти 70 років і старше, таких близько чверті.

До того ж "мудрим керівником" Сталіна вважають лише 28% населення, натомість 70% назвали його "жорстоким, нелюдським тираном, винним у знищенні мільйонів безневинних людей".

Також майже три чверті населення зазначили, що не хотіли б жити та працювати за такого керівника країни, як Сталiн. Серед них однозначно "ні" відповіли 53,5% опитаних, "мабуть, ні" обрали ще 20,5%, позитивно відреагували на можливість жити з таким керівником 4,36% і "мабуть, так" відповіли 9%. Ще 2,4% не змогли відповісти на запитання.

Зазначимо, опитування проводилося у 110 населених пунктах усіх областей України, окрім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв'ю опитано 2020 респондентів.

Нагадаємо, раніше росіян також опитали про ставлення до Сталіна. Згідно з результатами, 40% росіян вважають, що час правління Йосипа Сталіна приніс країні більше хорошого, ніж поганого. Рівень підтримки Сталіна серед росіян став найвищим за останнє десятиліття.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: