Більшість українців вважає проблему російської мови неактуальною

41,2% українців вважає, що змінювати статус російської мови не треба, а українська має бути єдиною державною.

Понад половину громадян (54,7%) вважає, що мовне питання взагалі не актуальне. Про це свідчить опитування, проведене "Українським демократичним колом" на замовлення Інституту політики 12-18 листопада.

За даними опитування, 14,7% респондентів дотримується думки, що мовне питання - це невідкладна проблема, яка потребує негайного вирішення, а 28,3% - мовне питання потребує свого розв'язання, але з цим можна почекати (2,3% не змогли визначитись).

Відносна більшість (41,2%) вважає, що змінювати статус російської мови не треба: українська мова - єдина державна, російська - має гарантії вільного розвитку. На думку 35,8% опитаних треба, щоб і російська, і українська мови були державними в усій країні: 20,4% - українська мова - єдина державна, а у регіонах компактного проживання росіян російська мова може бути визнана офіційною (2,6% не змогли визначитись).

Найбільша кількість прихильників незмінності статусу російської мови в Західному (73%) та Центральному (55,3%) регіонах (у Південному та Східному регіонах відповідно 20,2% та 15,3%).

В опитуванні Інституту політики взяли участь 1200 респондентів по всій Україні віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,9%.

Читайте також:

У Севастополі ледь назбирали гроші на російську мову та День балалайки

Ющенко: громадяни України зобов'язані знати українську

МЗС РФ: українська держава тримається на росіянах

ВР Криму відмовилась від перейменування на "Верховный совет"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: