Більшість українців знову висловились проти судимого президента

Найбільше супротивників обрання президентом людини, яка мала судимість, серед прихильників Ющенка, Тимошенко, Яценюка та Литвина.

Більша половина громадян України (57,2%) вважає, що людина, яка мала судимість за вчинення умисного злочину, навіть якщо ця судимість погашена й знята у встановленому законом порядку, не повинна мати право обиратися президентом.

Про це свідчить всеукраїнське опитування, проведене 12-18 листопада "Українським демократичним колом" на замовлення Інституту політики.

При цьому понад чверть опитаних (28,8%) дотримується думки, що судимість має позбавляти права балотуватися у президенти, ще 14% не змогли визначитись.

У Західному та Центральному регіонах частки тих, хто вважає, що людина, яка мала судимість, не повинна мати право обиратися президентом є суттєво більшими й становлять відповідно 77,6% та 70,1% (допускають таку можливість 15,2% та 19,3%).

У Південному регіоні проти права особи, яка мала судимість, обиратись президентом 42,3% (за - 39,4%). У Східному регіоні не підтримують права особи, яка мала судимість, обиратись президентом 37% (підтримують - 42,7%).

Найбільше супротивників обрання президентом людини, яка мала судимість, нараховується серед електорату Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко, Арсенія Яценюка та Володимира Литвина.

Під час соціологічного дослідження було опитано 1200 респондентів віком від 18 років і старше у всіх регіонах України. Статистична похибка вибірки не перевищує ±2,9%.

Варто зазначити, що результати цього дослідження співпадають з даними соцопитування, проведеного Центром Разумкова.

Згідно з даними Центру Разумкова, 91,8% опитаних знали, що кандидат у президенти Віктор Янукович у молодості був двічі засуджений за кримінальні злочини.

Читайте також:

Більшість українців не хочуть судимого президента

У Мін’юсті пояснили, що судимості Януковича - це вже неактуально

Начальника українських тюрем просять розповісти, де і коли сидів Янукович

Жінки України вимагають від Януковича сказати, чи ґвалтував він когось

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: