Більшість українців зустрінуть Новий рік вдома перед телевізором

Цього року більше українців покладуть під ялинки дешеві подарунки, а більше 75% відзначатимуть Новий рік вдома перед телевізором.

Більшість українців (75,2%) планує зустрічати Новий рік вдома перед телевізором.

Про це свідчать результати всеукраїнського телефонного опитування "Передноворічний настрій українців", проведеного Інститутом Горшеніна з 21 до 23 грудня.

За результатами опитування, святкувати Новий рік у гостях мають намір 12,4% українців. Підуть у новорічну ніч до ресторану або до клубу 4,3%, і майже стільки  поїдуть за місто. Зустрічатимуть Новий рік за кордоном 1,8% опитаних, в місцях громадських гулянь – 1,2%. Ще не вирішили, де святкуватимуть Новий рік, 0,9% українців.

Майже половина українців (43,4%) планує класти під ялинку недорогі подарунки (для порівняння, таку саму відповідь у 2008 році дали 38,5% опитаних). Не економитиме на подарунках тільки кожний п`ятий, а кожний шостий планує дарувати новорічні подарунки тільки дітям.

Не мають грошей на подарунки 11,2% опитаних (раніше їх було 14,8%). Ніколи цього не робили 6,2% респондентів.

Половина українців характеризує минулий 2009 рік позитивно. З них 8,1% відзначили, що рік був дуже вдалим. Негативно характеризують минулий рік менше половини опитаних (47,5%). З них 9,2% сказали, що рік видався дуже важким.

Більшість українців (59,7%) налаштована оптимістично і очікує, що 2010 рік буде гарним. Без оптимізму дивляться в майбутнє 39,9% респондентів.

Живу новорічну ялинку поставлять вдома більше половини громадян України. Менше третини планують поставити штучну ялинку, а 11,2% опитаних ставити ялинку не планують.

Всього було опитано 1000 респондентів від 18 років по всій Україні. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

За даними опитування Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка, більшість українців у "подарунок від Діда Мороза" бажає отримати здоров’я. Наступним за популярністю бажаним презентом на Новий рік стали гроші, а по 1% захотіли алкоголю та "нормального" президента.

Читайте також:

Більшість залізничних квитків до Карпат вже розкупили

Обама відсвяткує Різдво та Новий рік на Гавайях

Українці просять у Діда Мороза здоров'я і нормального президента

РПЦ запропонувала Наполеона як альтернативу "язичнику" Діду Морозу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: