Більшості звільнених з полону бойовиків "Л/ДНР" українців нікуди йти після виписування з "Феофанії"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами лікарів, наразі найбільше навантаження лежить на соціальних службах.

Більшості звільнених українців під час обміну полоненими на Донбасі 29 грудня нікуди йти після проведеної реабілітації в "Феофанії", оскільки у них немає житла.

Про це під час брифінгу повідомив заступник головного лікаря з медичної частини лікарні "Феофанія" Андрій Строкань.

"Велике навантаження падає на соціальні служби із надання соціальної допомоги цій категорії пацієнтів, тому що у більшості з них немає житла, їм немає куди йти. Це першочергове завдання, вирішити ці проблеми, наступний етап вирішити і закрити його після виписки з клінічної лікарні "Феофанія", - зазначив він.

За його словами, 90% звільнених українців можна буде виписувати із лікарні вже до кінця цього тижня. Лікар зазначив, що залишаться лише ті, хто потребує хірургічної допомоги. Головною проблемою у більшості звільнених з полону є стоматологія.

"Важливе значення має психологічна реабілітація. Вже почали достатньо інтенсивно займатися. Сьогодні так само групи медичних психологів будуть займатися інтенсивно з пацієнтами і розписують повний курс терапії їм на найближчий час", - сказав Строкань.

Нагадаємо, 29 грудня неподалік КПВВ "Майорське" на Донбасі відбувся масштабний обмін утримуваними особами. На підконтрольну Україні територію повернулися полонені, яких утримували бойовики "Л/ДНР". Зокрема, серед них танкіст Богдан Пантюшенко, спецпризначенці Сергій Глондар та Олександр Коріньков, журналіст Станіслав Асєєв та багато інших.

Водночас, росіянам віддали організаторів теракту в Харкові, коли загинуло четверо осіб, ексберкутівців, яких звинувачують у розстрілах на Майдані, а також низку російських диверсантів, сепаратистів, шпигунів та терористів. Україні повернули 76 людей (12 військових та 64 цивільних) в обмін на 127 осіб зі списку ОРДЛО. СБУ вже назвала імена всіх звільнених українців.

Ввечері, 29 грудня, звільнені з полону українці прилетіли до аеропорту Бориспіль, де їх зустрічали рідні та президент України Володимир Зеленський. Пізніше у лікарні розповіли, що звільнені в результаті обміну полонені українці мають хронічні хвороби, але стан усіх дозволяє говорити про відсутність потреби невідкладного оперативного втручання.

Відео Найемоційнішою подією останніх днів став обмін полонених. Як це було

Без сумнівів, одна з найемоційніших подій сталася два дні тому - це обмін полоненими. Перший за останні два роки. Додому повернулися 76 українців. Це звільнення найбільше критикували. Мовляв, не потрібно було віддавати тій стороні беркутівців та підозрюваних в організації теракту в Харкові.  Проте цей день став найщасливішим для рідних тепер уже звільнених полонених.   

Найемоційнішою подією останніх днів став обмін полонених. Як це було

Залиште свій коментар

Вибір редакції