Біля берегів Криму знайшли знаменитий британський корабель із золотом

У Криму знайшли уламки британского фрегато-пароплава "Чорний принц". на ньому ймовірно ще залишається багато золота.

Археологи виявили на морському дні біля Балаклави фрагменти знаменитого "Чорного принца" - британського корабля, який перевозив мільйони фунтів-стерлінгів золотом.

Корабель марно шукали півтори сотні років, витрачено сотні тисяч доларів.

У Київській фортеці серед тисячолітніх амфор та древніх монет лежать унікальні артефакти. Це той випадок, коли відкриття зробили реставратори.

У листопаді 1854 року біля Балаклави було всього два судна цієї компанії – "Принц", який пізніше журналісти та письменники назвали "Чорним принцем" та судно "Езон", але воно у тому жахливому штормі врятувалося. "Чорному принцу", як і іншим 30 кораблям, не пощастило. Він втратив обидва якорі, гвинти парової машини заплутались у такелажі зрубаних екіпажем щогл і фрегато-пароплав розбило об балаклавські скелі.

На п'ятачку 50 на 50 метрів місцеві дайвери та археологи відшукали десятки речей - найімовірніше, з "Чорного принца": гарматні ядра, медичний посуд - корабель перевозив польовий лазарет, деталь від парового двигуна британського виробництва. Не знайшли лише легендарних барилець із золотом.

"Чорний принц" перевозив кількамісячну платню усіх британських експедиційних військ. Називають суму від 500 тисяч до 6 мільйонів фунтів-стерлінгів щирим золотом.

Коштовних діжечок ніхто ніколи так і не знайде. Вони були попередньо вивантажені у Стамбулі, де було розташоване інтенданство британських військ.

Золото "Чорного принца" безрезультатно шукали десятки років експедиції з Японії, Франції та Німеччини. Але не шукали самі британці, зазначають археологи. Натомість, поки залишається хоча б примарна надія, що золото все-таки затонуло біля Балаклави - десятки відчайдухів-дайверів все одно пірнатимуть у морські глибини.

Про пошуки легендарного корабля дивіться, будь ласка, у відео ТСН:

 

Читайте також:

Єгипетські археологи підняли з дна моря пілон палацу цариці Клеопатри

Київська влада хоче зруйнувати підземне місто на Подолі заради паркінгу

В Єрусалимі представили унікальні артефакти першого століття нашої ери

 

 

ВідеоБіля берегів Криму знайшли знаменитий британський корабель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: