Біля Дніпра жителі збунтувалися проти токсичного виробництва електрики з курячого посліду

Біля Дніпра жителі збунтувалися проти токсичного виробництва електрики з курячого посліду

Фото: УНІАН

Замість покращення екології – люди отримали загрозу отруєння повітря та води.

У Дніпропетровській області люди повстали проти курячого посліду, котрий просто під вікнами житлових будинків планує переробляти приватне підприємство. Місцеві жителі дізналися про це випадково, адже інвестор отримав дозвіл на будівництво біогазової електростанції з переробки осаду стічних вод і про жодні токсичні відходи, що звозитимуть звідусіль, мови не було, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Проти отруєння води і повітря протестують жителі одразу кількох сіл, прийшли навіть мами з немовлятами на руках. Саме тут – біля міської станції аерації – приватна компанія зводить біогазову електростанцію. Люди кажуть, що їх ошукали, бо інвестор обіцяв: перероблятиме осад стічних вод, що зберігається у старих відстійниках водоканалу. Аж раптом – нова заявка. "Буде перероблятися курячий послід – 140 тонн на добу. Спочатку проєктом цього не було передбачено, тому місцеві жителі не були так стурбовані. Всі думали, що відбувається реконструкція очисних споруд", - пояснила жителька Новоолександрівської громади Тетяна Козлова.

У Дніпропетровській області перероблятимуть курячий послід просто під вікнами житлових будинків

У Дніпропетровській області перероблятимуть курячий послід просто під вікнами житлових будинків

Про такі плани підприємства люди дізналися з оголошення на сайті міністерства енергетики та захисту довкілля: люди вважають, що всі нечистоти з правого берега міста Дніпро вперемішку з курячим послідом підігріватимуть до температури 40 градусів і внаслідок цього вироблятимуть електроенергію. "Екосистемам буде завдано непоправної шкоди. Крім того, вони планують возити цей послід в біг-бегах, які не є герметичними. Возитимуть по дорозі, яка веде через наші села", - каже житель Новоолександрівської громади Геннадій Єрмолаєв.

Юристи вже з’ясували, що це заборонено законом, адже житлові будинки розташовані впритул до станції і просто поруч дві ріки – Дніпро та Мокра Сура. "Взагалі неможливо! Тому що, по-перше, головна вимога закону – це один кілометр від найближчого населеного пункту. Це ж будівництво проводиться в межах ста метрів від першого населеного будинку", - каже Віктор Целік. На якій підставі везтимуть курячий послід – підприємство жителям відповіло письмово і коротко: "Це інтелектуальна власність, тому ми не зобов’язані поширювати інформацію".  

На станції аерації водоканалу кажуть, що готові лише віддавати мул на переробку. Про курячий послід там не знають: "Це територія їхня. Вона будують, як кажуть, окрема держава". На території будівництва біогазової станції – лише охоронець. Ми намагаємося розшукати керівників за адресою реєстрації, але марно. За вказаними телефонами – автовідповідач підприємства з іншою назвою. Врешті з’ясовується, що в розпал робочого дня жодного працівника немає, а коли будуть – невідомо: "Це підприємство тут зареєстроване, але до вас ніхто не вийде. Не зможе ніхто – немає ні керівництва, ні співробітників, ні менеджерів".

 Про переробку курячого посліду й мови не було – запевняють у райдержадміністрації. І готують нову перевірку. "Воно має діяти лише на підставі дозвільних документів. Були видані конкретно на будівництво з очищення стічкових вод", - наголошує голова Дніпровської райдержадміністрації Віра Поклонська. Обурені жителі громади вже домоглися відкриття кримінального провадження і готують позов до суду, аби зупинити будівництво до того, як туди вирушають тонни токсичних відходів птахофабрик.

Кореспондентка ТСН Ольга Павловська

Повʼязані теми:

Наступна публікація