Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Біля Києва вшанувати тисячі жертв Катинської трагедії

Від рук радянських катів загинув увесь цвіт польського війська.

Урочисте вшанування польських громадян-жертв Катинського злочину відбулося в Національному меморіальному комплексі "Биківнянські могили". Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький назвав ці події справжнім доказом агресивної позиції СРСР і його причетність до розв’язання Другої світової війни, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Урочисте покладання квітів супроводжувалося молитвою, дзвоном і хвилиною мовчання. "Це місця масових вбивств поляків, українців та представників інших національностей, стали величезною травмою для польської нації. Чоловіки, батьки, брати були брутально вбиті, без суда і слідства, лише тому, що служили у польській армії", - наголосив польський представник. До церемонії долучились до 200 людей із червоно-білими квітами, польськими та українськими прапорами. Переважно це етнічні поляки. "Кожен рік 13 квітня рахується, що це річниця цих розстрілів, і кожного року всі поляки збираємося тут, щоб пом’янути всіх загиблих", - пояснили вони.

ВідеоУ Києві відбулося урочисте вшанування жертв Катинського розстрілу

Урочисте вшанування відбулось в Національному меморіальному комплексі "Биківнянські могили". Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький назвав ці події справжнім доказом агресивної позиції радянського союзу і його причетність до розв’язання другої світової війни. Подробиці - у сюжеті.  

У Києві відбулося урочисте вшанування жертв Катинського розстрілу

Меморіал поставлено на місці масових поховань жертв сталінського режиму. У Биківні було поховано понад 4 тисячі поляків, скільки в цій землі українців – невідомо. У 1936 році НКВС відкрив спеціальну зону для таємних поховань. Після нападу Радянського союзу на Польщу у 1939 році військовополонених тримали у кількох концентраційних таборах. У березні 1940-го народний комісар внутрішніх справ Лаврентій Берія вирішив їх розстріляти, тож із початку квітня поляків почали вивозити на розстріл ешелонами. В історію цей воєнний злочин СРСР увійшов під загальною назвою Катинська трагедія. Буквально за лічені дні було страчено майже 22 тисячі поляків, частину із них поховано під Києвом. "Пострілом у потилицю. Тут 3600 польських офіцерів", - розповів Антоній Стефанович.

Після завершення Другої світової війни радянське керівництво звинуватило нацистів у скоєнні цих воєнних злочинів, протягом 50 років радянські історики і пропагандисти фальсифікували події, пов’язані із репресіями НКВС. Згодом Європейський суд з прав людини назвав розстріли воєнним злочином, винним у якому визнав радянське керівництво на чолі з Йосипом Сталіним. Росію, котра стала правонаступницею СРСР, зобов’язали розслідувати злочини, однак цього досі не відбулося. "Протягом 50 років родичам було заборонено навіть говорити про цю трагедію. Це все ще величезна травма, яка не розслідувана до кінця, і де жоден винний не покараний. І визнання цієї трагедії є вкрай важливим для перетворення російського суспільства у вільне", - вважає посол.

У 2010 році президент Польщі Лех Качинський мав намір відвідати траурні заходи, приурочені до 70-ї річниці катинської трагедії під Смоленськом, але його літак розбився. Наразі усі обставини цієї катастрофи розслідують повторно. Згідно із висновками польських і британських експертів, літак було підірвано зсередини. Відтоді польські делегації до катинського кладовища, що у Росії, не літають.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції