Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Біля Кропивницького випадково натрапили на братську могилу, заповнену боєприпасами

Найпевніше рештки належать німецьким солдатам.

Несподівана знахідка. Цілий арсенал боєприпасів часів Другої світової війни, а ще багато людських кісток, знайшли селяни неподалік Кропивницького, йдеться в ТСН.12.00.

Натрапив на знахідку екскаватор, який копав землю і вдарив по міні. Дивом вона не вибухнула. На місці працюють слідчі та пошуковці. Піротехніки дістають із землі міни, ручні гранати і залишки людських тіл.

Обережно з-під шару землі рятувальники відкопують кістки, шматки одягу і взуття. Скільки тіл у цій братській могилі, надзвичайники ще не знають. Припускають, що це загиблі німецькі солдати.  

«Ви можете бачити рештки кісток і військового одягу. Кістки часів Другої світової війни. Думаю німецькі, судячи з форми. По залишкам ми бачимо чоботи є, ремені», - каже рятувальник.

На цьому місці напередодні селяни вирішили вирити котлован під овочесховище. Екскаваторник Сергій Гавриш почув, як ківш вдарив по металу і зупинив роботи.

ВідеоНеподалік Кропивницького знайшли арсенал боєприпасів часів Другої світової і братську могилу

Про знахідку заявили жителі села Карлівка. Вони саме почали рити яму під овочесховище, аж раптом ківш екскаватора вдарив по міні. Дивом не сталося вибуху. Селяни викликали рятувальників. Ті вийняли із землі та знешкодили щонайменше півсотні боєприпасів: ручних гранат, артснарядів та мінометних мін. Поруч знайшли братську могилу, ймовірно, німецьких солдатів.

Неподалік Кропивницького знайшли арсенал боєприпасів часів Другої світової і братську могилу

Поряд із людськими тілами в цій ямі була захована й вибухівка. За кілька годин на поверхню витягнули зо півсотні небезпечних предметів.

«Гранати РГД-33 в кількості 26 штук, мінометні міни 82 міліметри - 5 одиниць і артилерійські снаряди калібром 76 мм - 7 одиниць», - кажуть рятувальники.

На місце розкопок приїжджає і слідчо-оперативна група поліції. Експерт каже, залишкам щонайменше 70 років. Попри це людські рештки  обіцяють забрати .

Якщо підтвердиться, що це тіла німецьких солдатів, їх поховають  у цьому ж селі. У Карлівці розташований один з найбільших в Україні німецьких цвинтарів, де по війні перепоховали близько 17 тисяч німецьких військових.  

Залиште свій коментар

Вибір редакції