Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Біля НБУ пікетували працівники найбільших заводів. Вони вимагають "встановити справедливий курс гривні"

Мітингарі оголосили акцію безтерміновою.

Дванадцятий день поспіль триває акція протесту проти корупції у Національному банку України. Під стінами головної фінустанови країни громадські активісти вимагають відставки керівництва відомства, а також створення тимчасової слідчої комісії для розслідування злочинів у НБУ. В понеділок, 25 листопада, із діжками, касками та гучною підтримкою до активістів приєдналися ще й феросплавники та металурги, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Вулиця Інститутська у центрі Києва перекрита. Українські експортери, кажуть, що втрачають дохід через зміцнення гривні, тому від національного регулятора мітингарі в помаранчевих жилетах та касках вимагають допомоги.

"Ми вимагаємо встановити справедливий курс гривні. Такий, щоб був вигідним і для держави, і для підприємств, які відправляють свою продукцію на експорт", - заявляє Микола Ковтун, працівник заводу Феросплавів.

Акція протесту, кажуть пікетувальники, мала бути одноденною. Проте вони скаржаться, що на них у Нацбанку не звертають уваги. Тому і вимог щодень стає більше.

Відео Під стінами НБУ вже другий тиждень триває антикорупційний мітинг

Лише впродовж останнього місяця відбулася серія затримань працівників Нацбанку на корупції. Окрім того, сам голова відомства відзначився неправдивою декларацією – заявляють активісти. Учасники акції вимагають звіту від керівництва, в також створення тимчасової слідчої комісії для розслідування злочинів у НБУ.  

Під стінами НБУ вже другий тиждень триває антикорупційний мітинг

"Ми хочемо, щоб Нацбанк і Смолій відзвітували про свою виконану роботу. Якщо поритися, там чимало фактів корупції і розкрадання у НБУ. Тому ми тут, щоб привернути увагу і президента, і громадськості", - каже Денис Шинкаренко, голова ГО "Захисників Інвесторів".

Мітингарі під Нацбанком оголосили акцію безтерміновою і збираються протестувати і далі. Принаймні, до того часу, поки розпочнеться діалог між НБУ та громадськістю. 

У регулятора, своєю чергою, активність правоохоронців та громадських активістів називають замовною.

"Серія звинувачень у корупції є безпідставною та не випадковою – це частина цілеспрямованої кампанії, яка має на меті дискредитацію Національного банку і реформ фінансового сектору та перешкоджання співпраці України з МВФ", - кажуть у банку.

Листопад, як відомо, став насиченим на події для фінансового ринку країни. Передусім, гучними затриманнями. Трьох колишніх топменеджерів Нацбанку підозрюють у корупції під час виділення підтримки одному зі збанкрутілих банків. Також затримали двох чиновників НБУ, які, за версією слідства, пропонували вирішити питання за хабарі. Окрім того, сам голова відомства відзначився неправдивою декларацією.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції