Біологічна безпека українців і власне виробництво вакцин: Ляшко назвав пріоритети на посаді очільника МОЗ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Біологічна безпека українців і власне виробництво вакцин: Ляшко назвав пріоритети на посаді очільника МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України

Новоспечений міністр пообіцяв зовсім іншу готовність МОЗ до реагування на спалахи інфекційних хвороб та епідемії вже до осені.

Новий міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час виступу у Верховній Раді назвав пріоритети роботи на свой посаді. Зокрема він пообіцяв зробити все, щоб до кінця 2021 року вакцинувати усіх охочих, а також запустити в Україні власне виробництво вакцин.

Свої пріоритети Ляшко окреслив під час виступу з трибуни парламенту 20 травня. 

"Не скажу сенсації що пріоритетом номер один для мене є подолання коронавірусної хвороби. Ми зробимо все, що українці могли вакцинуватися, працювати і подорожувати... До кінця 2021 року усі, хто хоче вакцинуватися від COVID-19, зможуть це зробити", - заявив Ляшко.

Він також зазначив, що пріоритетом роботи міністерства стане біологічна безпека українців.

"Вже до осені в нас буде зовсім інша готовність системи охорони здоров'я до реагування на спалахи інфекційних хвороб та епідемії. Будуть повністю переглянуті підходи до реагування на радіаційні та хімічні загрози. Але ми ніколи не будемо готовими до епідемій, якщо продовжимо стояти у чергах за вакцинами. Тому нам потрібне власне виробництво імунобіологічних препаратів. Саме це стане першим кроком фармацевтичної незалежності України", - зазначив очільник МОЗ.

За словами Ляшка, планується розширення програми "Доступні ліки": "Ще одне завдання ліквідувати фінансовий тягар українців, які лікують хронічні хвороби і продовжують на жаль купувати ліки в аптеках. Розширення програми доступних ліків на нові захворювання буде реалізоване вже у цьому році і для цього у нас є чіткий план".

Нагадаємо, Верховна Рада 20 травня призначила головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшка на посаду міністра охорони здоров’я України. "За" його кандидатуру проголосували 262 нардепи. 18 травня на позачерговому засіданні Рада звільнила Максима Степанова з посади міністра охорони здоров'я. Він очолював МОЗ від 30 березня 2020 року.

Наступна публікація