Біржові гойдалки. Після стрімкого падіння на фондовому ринку США зафіксували рекорд зростання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Біржові індекси встановили 10-річний рекорд зростання.

В середу, 26 грудня на американських біржах встановили рекордний показник зростання індексів за останні 10 років. Середнє зростання провідних індексів за одну сесію на Wall Street становило 5,0%.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Промисловий біржовий індекс "Доу Джонс" (Dow Jones) виріс більше ніж на 1 000 пунктів - це рекордний показник за всю історію його існування. Зростання склало майже 5% завдяки інвесторам, які відновили торги після різдвяних канікул. Зведений індекс "S&P 500" протягом середи виріс на 5%, високотехнологічний Nasdaq - на 5,8%.

Втім, навіть з огляду на рекордне зростання, цей місяць продовжує залишатися для ринку найгіршим груднем за останні 87 років. Востаннє біржі несли подібні втрати в грудні 1931 року, в розпал Великої Депресії. 2018-й рік загалом став дуже невдалим для американського фондового ринку. За оцінкою економістів, цьогоріч ринки зазнали найбільших втрат за останні десять років.

Найбільше сьогодні виросли акції технологічних і медичних компаній, банків, торговельних мереж, в тому числі, великих інтернет-магазинів. Акції Amazon поставили рекорд зростання за останній рік. Зросли і акції енергетичних компаній. Цьому посприяло зростання вартості американської нафти, рекордне за останні більш ніж два роки.

За словами експертів, ринки перейшли від стрімкого падіння до рекордного зростання завдяки позитивним новинам. Wall Street отримала сигнал з Вашингтона: президент Трамп все-таки не буде намагатися звільнити голову Федеральної резервної системи (ФРС) Джерома Пауелла.

Нагадаємо, що в переддень Різдва, індекси на фондовому ринку США обвалилися встановивши антирекорд десятиліття. Ситуацію на фондовій біржі різко прокоментував президент США Дональд Трамп, який звинуватив ФРС та її керівника Джерома Пауелла "у всіх бідах економіки США". Після критик Трампа у ЗМІ одразу ж з'явилася інформація про можливе звільнення Пауелла та міністра фінансів Стівена Мнучіна. Однак, вже в середу Білий дім поспішив заспокоїти біржі. В інтерв'ю газеті Wall Street Journal Кевін Хассетт, радник президента з економіки, запевнив, що Трамп не збирається звільняти Пауелла.

Залиште свій коментар

Вибір редакції