Землі Академії наук під Києвом віддали забудовникам

400 гектарів землі під Києвом перейшли від Академії наук до сільської ради Глевахи, яка має на ріллю великі будівельні плани.

Земля
Вищий господарський суд передав 400 гектарів земель Академії наук селищній раді Глевахи на Київщині.

Місцева влада збиралася виділити землю, на якій раніше вирощували нові сорта пшениці, під будівництво. Але поруч розташовано секретний науковий центр, який розробляє нові методи вибухових робіт.

За законом, мінімальна безпечна відстань від наукового центру до поселень мала б становити не менше 250 метрів. Але будинки вже наблизились майже впритул.

Підприємство працює понад сорок років. Але в селищній раді стверджують, що план розташування складів із вибухівкою побачили лише цього року. І тоді ж дізнались, що вибухівки десять тонн. Тепер понад 13 тисяч мешканців потрібно кудись виселяти. Але влада Глевахи вважає за краще просто ліквідувати колись таємне підприємство.

Селищна рада вирішила підняти клопотання перед МНС про небезпечне місцезнаходження великої кількості вибухових матеріалів, і ще одне клопотання – про перепрофілювання або ліквідацію цього підприємства.

Центр матеріалообробки, який є власником наукового центру, визнано національним надбанням разом із інститутом ядерних досліджень або національною бібліотекою імені Вернадського. Тому, за словами члена-кореспондента академії наук Швартау, уявити його закриття важко – але і відкидати таку можливість не варто. Адже ціна цих гектарів більше мільярда гривень.

Більше про суперечку навколо земель Академії наук та підпільну торгівлю гектарами дізнайтеся з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Київрада безкоштовно роздала 25 га зелених зон

Бізнесмени побилися зі священиками через землю на Київщині

Ющенко не дозволив відбирати у людей приватну землю

Київрада роздала землі в Пущі-Водиці та Кончі-Заспі

ВідеоБитва за землю НАН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: