Бійці АТО проходять реабілітацію суто українським видом спорту

Фрі-файт набуває щорік більшої популярності.

Єдиноборства як спосіб реабілітації ветеранів АТО – під Києвом відбувся чемпіонат України з фрі-файту. Серед його учасників та суддів були і бійці, які боронили державу на сході, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Терапія бійцям сподобалась. Це і психологія, і спорт, і навіть духовність, кажуть вони. Опанувати фрі-файт можна в будь-якому віці. На додачу до всіх переваг – цей від спорту зародився саме в Україні.

Його особливість – це свобода дій. Однак найголовніше навіть не це, каже засновник цього виду боротьби Андрій Старовойт. "Це вільний і безкомпромісний поєдинок із рабством власного "я". Або людство почне позбавлятися від цього рабства, або людство почне позбавлятися від самого себе. Одна справа це для спортсменів, інша – це для усіх людей. Тобто як відноситись до життя", - пояснює він.

Саме можливістю всебічно розвиватись учасники чемпіонату пояснюють свою прихильність до фрі-файту.

ВідеоПід Києвом пройшов Чемпіонат України з фрі-файту, в якому брали участь учасники АТО

Віталій із Запоріжжя. У свої 19 він уже дворазовий чемпіон, а ще тренер. Каже, батьки довіряють вчити навіть дітлахів. "Духовність, воля до перемоги. Це не тільки тут допомагає, а й в житті. Іти до кінця, боротися, готуватися", - каже він.

Валерій сьогодні суддя. А ще півроку тому вів свій найголовніший бій на сході. Разом із друзями-добровольцями пройшов Донецький аеропорт та Піски. "Одною з найголовніших наших цінностей є наша Україна. Україна, батьки, вчитель. Вчителі вчили нас, що завжди так треба робити, а Україна і батьки зараз під загрозою", - пояснив він.

Поєдинки на татамі для таких, як Валерій, стали реабілітацією. Війна по-різному впливає на людину. Направити енергію та емоції в спорт – чи не найкращий вихід. "Найголовніше, що після бою немає ніякої ворожнечі. Ти виходиш з таким самим, як ти. Ти з ним вітаєшся, а на завтра ти ще товаришуєш. Тобто це загартовує і з'єднує", - кажуть бійці.

Чемпіонат тривав два дні. За кількістю нагород переможцем стала команда з Івано-Франківщини. А ще наших борців можна буде скоро побачити на міжнародній арені. Український вид спорту став популярним у багатьох країнах – зокрема, в Китаї, Японії, США. Турнірів заплановано багато.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: