Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бізнес із наслідками. Через піратство в Україні закрили понад 30 онлайн-кінотеатрів

Кіберполіція відкрила майже 20 кримінальних справ.

За рік Україні закрили понад 30 онлайн-кінотеатрів та відкрили майже 20 кримінальних справ на їхніх власників. Причина - через піратство. Виробники контенту і правоохоронці кажуть, що нелегальний показ фільму чи його перегляд не відрізняється від звичайної крадіжки, йдеться у ТСН.19:30.

Понад шість мільярдів разів українці відкрили піратські сайти торік. Україна потрапила у десятку "антилідерів". Кіно, серіали і навіть послуги, як безкоштовно дивитися платні канали. Пірати, кажуть в ініціативі "Чисте небо", давно навчилися заробляти на чужому.

Катерина Федорова - очолює антипіратську ініціативу "Чисте небо". Вона об'єднала телеканали, провайдерів та правовласників, аби спільно боротися із нелегальним контентом. За кілька років роботи, кажуть, мають досить значні результати. Вони позбавили багатьох "піратів" прибутків, адже пояснили рекламодавцям, що що зі злочинцями справу мати не слід.

ВідеоПерегляд як крадіжка: виробники контенту і поліція все активніше протидіють "піратам"

Лише за цей рік в Україні закрили понад 3 десятки онлайн-кінотеатрів та відкритих майже 20 кримінальних справ на їхніх власників. І все це - через піратство. І хоча чимало українців це навіть не вважає злочином, втім виробники контенту і правоохоронці кажуть - нелегальний показ фільму чи його перегляд нічим не відрізняється від звичайної крадіжки.     

Перегляд як крадіжка: виробники контенту і поліція все активніше протидіють "піратам"

Ще кілька років тому трансляцію каналу чи його програми можна було побачити на багатьох нелегальних сайтах, кажуть в "1+1". Зараз майже весь такий контент навчилися швидко виявляти та блокувати.

"В інтернеті у нас працює наш програмний комплекс СУДУМ, тому нам часто навіть не доводиться підключати юристів", - каже жінка. Нині основну ставку канал робить на боротьбу із кардшарингом -  нелегальними трансляторами.

Від початку року після звернень "1+1" розпочато 11 кримінальних проваджень, поліцією проведено обшуки та оголошено підозру двом людям. Крім того, дві справи уже направлено до суду.

Те, що о якість контенту передусім залежить від кількості легальних його користувачів поступово розуміють більше українців, каже представник кабельного оператора. Глядач розуміє, якщо сплатив гроші, то може вимагати ліпшого.

Утім, мовники кажуть, що глядачі можуть цілком безкоштовно отримати легальний контект. Адже переважна кількість каналів має свої трансляції в інтернеті, на власних відеосервісах чи в ефірному мовленні.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції