Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Благодійний Фестиваль "Такий як я" розвиває суспільство, відкрите для всіх людей

10 червня в парку Шевченка в Києві відбулась непересічна подія – благодійний фестиваль "Такий як я".

Його ініціатор, громадська організація «Родина» ставить за мету привернути увагу суспільства до проблем залучення до повсякденного життя дітей із особливими потребами та їхніх родин.

Протягом десятиліть люди з інвалідністю в Україні залишались на узбіччі суспільного життя, через непристосованість та неготовність суспільства до інклюзії, приречені знаходись у інтернатах або сидіти вдома. В цивілізованих країнах створені всі умови, щоб люди і особливо діти із особливими потребами не відчували себе зайвими, і Україна поступово рухається в цьому напрямку.

Лариса Самсонова, Генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти та науки, відзначила, що за останні кілька років.Відбулися значні зміни у законодавстві – за новим Законом про освіту, кожна дитина має право на навчання у звичайній школі, і школа має створити умови для навчання дитини із інвалідністю, як і будь-якого іншого учня. Тепер на дитину будуть дивитися з точки розу розвитку її потенціалу, а не з метою відсортування її у спеціальні заклади.

Олександра Посівнич, член правління громадської організації «Родина» вже 18 років рухає розвиток інклюзії в громаді: «Хто, як не ми, батьки, зробимо все можливе, щоб наші діти жили звичайним життям, як повноправні члени суспільства, а не були закриті по інтернатах. Ми проводимо відкритий фестиваль для всіх, бо хочемо залучити якомога більше дітей, організацій, компаній до розвитку інклюзивного суспільства. Багато відгукуються на запрошення, деякі зголошуються самі. Сьогодні в нас тут є пожежна машина і поліцейські, ігрові майданчики, майстер-класи, локації медичного напрямку від студентів-медиків, спортивні ігри, творчі виступи дітей з інвалідністю, майданчики від компаній-партнерів, наприклад творча майстерня компанії Mars Україна. Активно нас підтримують волонтери з педагогічного та медичного університетів, студенти Могилянки". Руслан Скиба, директор з корпоративних зв'язків Mars Україна зазначив: "Наша компанія активно підтримує подібні благодійні заходи вже декілька років. Помітно, що поступово покращюється відношення суспільства до дітей з особливими потребами. Це позитивний результат наших спільних зусиль".

За даними Олександри Посівнич, зараз в Києві 136 тисяч дітей з інвалідністю і ця кількість зростає. Як мама дитини із особливими потребами, Олександра помічає, що зараз батькам вже значно легше отримати інформацію про потреби своєї дитини, про можливості реабілітації, а головне – що молодь вже по-іншому ставиться до дітей з інвалідністю.

За п’ять років існування, акція «Такий як я» виросла із невеликої родинної зустрічі, до масштабної події в центрі Києва. На фестивалі діти із інвалідністю та звичайні діти грались, вчились та спілкувались разом, не зважаючи на відміності, відчуваючи себе рівними. Це і є мета акції -продемонструвати можливості інклюзивного суспільства, у якому люди з інвалідністю є повноцінними учасниками  навчального, виховного чи розважального процесу, у якому не існує перешкод для особистого розвитку, комунікацій, панує повага, толерантність і взаєморозуміння.

Залиште свій коментар

Вибір редакції