Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Благодійний футбольний турнір зібрав 285 тис. грн на підтримку центру розвитку дітей з синдромом Дауна

285 тисяч гривень на навчання дітей із синдромом Дауна вдалося зібрати на благодійному турнірі з міні-футболу "Кубок відкритих сердець".

Восьмий щорічний турнір Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) "Даун Синдром" залучив 16 корпоративних команд українських та міжнародних компаній.

Особливістю цьогорічного турніру став кейтеринг від молодих людей з синдромом Дауна, які пригощали спортсменів і гостей заходу власноруч приготованими стравами. Таким чином, організатори прагнули привернути увагу до питання працевлаштування і професійного навчання людей з особливими потребами.

Благодійні спортивні турніри спрямовані не лише на залучення коштів для підтримки освітніх програм Центру раннього розвитку. Головна мета всієї роботи ВБО "Даун Синдром" - соціальна інклюзія, розширення можливостей для людей з особливими потребами, відкриття людських сердець назустріч тим, хто відрізняється від інших.

Компанія Mars Україна - одна з тих, хто активно підтримує проекти, спрямовані на допомогу дітям з особливими потребами. Футбольна команда, що складається із співробітників компанії, другий рік поспіль бере участь в цьому благодійному заході. "Для нас участь в цьому футбольному турнірі є важливою, адже це реальна можливість допомогти дітям з особливими потребами в їхньоиу розвитку та освіті. Такі заходи не лише привертають увагу до прав цих дітей, а й наближають Україну до впровадження міжнародних стандартів їхньої освіти", - ділиться Руслан Скиба, директор з корпоративних зв'язків Mars Україна.

Mars

"Раніше ми були більше зосереджені на дітях і сім'ях. У нас багато реабілітаційних програм, які дають хороші результати. Проте 2017 року було прийнято закон про інклюзивну освіту і діти пішли в дитячі садки, загальноосвітні школи, - розповідає Олена Большаніна, президент ВБО "Даун Синдром". - Зараз ми бачимо величезну потребу в навчанні з боку фахівців. Вчителі та вихователі хочуть працювати, але їм потрібні ефективні методики, щоб налаштувати навчальний процес. І ми плануємо проводити більше майстер-класів для фахівців, брати участь у конференціях, щоб ділитися тими ефективними методиками супроводу, які ми перевірили в своїй роботі".

"Даун Синдром" має чотири напрямки роботи. Основний - це Центр раннього розвитку, який допомагає дітям від народження до 8 років, а також їхнім сім'ям. Тут на регулярній основі навчаються 80 дітей за різними освітніми програмами, в залежності від віку. Є послуга комплексної оцінки стану дитини, коли 3-4 фахівця розробляють індивідуальну програму навчання, яка коригується під час візитів. Така послуга особливо актуальна для жителів регіонів, де не так розвинена підтримка сімей з особливими дітьми.

Другий напрямок - унікальний проект шкільного навчання в змішаних класах, де навчаються 20 дітей з синдромом Дауна та розладами аутичного спектру. Для молодих людей працює молодіжний клуб і проект підтримки працевлаштування. Фахівці готують не тільки кандидатів, а й роботодавців, проводиться оцінка сильних і слабких сторін працівника. У той же час, роботодавець отримує всю необхідну інформацію про те, які труднощі можуть виникати в процесі роботи.

Окремо можна виділити "Українську медичну групу по синдрому Дауна", яка займається навчанням медиків і впровадженням нових національних стандартів медичного обслуговування людей з особливими потребами. Цього року деякі навчальні матеріали, розроблені фахівцями ВБО, були відзначені як рекомендовані Міністерством освіти. Вони будуть поширені серед навчальних закладів та інформаційно-ресурсних центрів України.

За неофіційними даними, в нашій країні проживає понад 15 тисяч людей з синдромом Дауна та щороку народжується понад 400 дітей з цієї генетичною аномалією. Її причини науці не відомі, але вважається, що на народження такої дитини не впливає харчування, достаток, спосіб життя, національність, віра або шкідливі звички батьків. Сьогодні суспільство стало більш відповідальним і толерантним, так як 80% дітей, народжених із синдромом Дауна, виховуються в своїх сім'ях. Ще сім років тому ті ж 80% опинилися б у притулку одразу після народження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції