В Україні запрацювала перша біостанція з видобутку електроенергії з коров'ячого гною

Корови за день продукують стільки гною, що електроенергії з нього вистачає на ферму та півсела. Тепер власники хочуть продавати дешеву електрику.

На Київщині встановили першу в Україні офіційну біостанцію, де видобувають електроенергію за допомогою коров'ячого гною.

Її будували півроку, рік збирали підписи. На дозвільних документах - 987 підписів. Біостанція обійшлася компанії у 2 мільйони євро. Кошти повернути сподіваються років за сім.

"У навозі живуть бактерії. Бактерії харчуються навозом і виділяють газ. Газ спалюється в електростанції з виділенням електроенергії та теплоенергії", - пояснює механізм директор товариства зі встановлення біообладнання Ігор Аксютов.

Станція за годину може виробляти із гною один мегават електроенергії. Коров'ячий комплекс споживає лише п'яту частину. Решту можуть продавати. Для цього теж треба назбирати підписів і отримати так званий "зелений тариф".

За ним електроенергія коштуватиме 1,36 грн. Зазначений тариф спрямований на стимулювання виробництва електроенергії з відновлювальних джерел.

Читайте також:

У "Київгазі" викрали сонячні батареї за 90 тисяч гривень

Польща збудує свою першу АЕС за 10 мільярдів євро

Україна припинила постачання електроенергії до Східної Європи

ВідеоБлакитне паливо, а заразом і світло отримують із гною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: