Близько 30 зарубіжних фармкорпорацій випробовують ліки на українцях

Українцям в лікарнях насправді не дають безкоштовні ліки із доброти держави чи лікарів, а тестують нові препарати.

Близько трьох десятків зарубіжних фармацевтичних корпорацій проводять в Україні клінічні випробування ліків.

Про це розповів директор Державного фармакологічного центру Міністерства охорони здоров`я України Віктор Чумак.
За його словами, клінічними випробуваннями нових лікарських препаратів на території України займаються міжнародні фармацевтичні корпорації, що виробляють оригінальні препарати.

“Клінічні випробування складаються з кількох фаз. Перша - найнебезпечніша, в ній беруть участь добровольці, у яких немає проблем зі здоров’ям. На цьому етапі вивчають не ефективність препарату, а його токсичність - за ризик і повинні людям платити. Першої фази ми не проводимо - боїмося скандалів”, сказав експерт.

За його словами, в Україні проводиться лише друга фаза - випробування на профільних хворих, яким платять не грішми, а ліками.

"У нас для багатьох хворих це (клінічне випробування нових препаратів) чи не єдиний шанс одержати безкоштовне лікування і ліки, які часто дуже дорого коштують. Свого часу у Львові був ажіотаж, коли там випробовували препарати для лікування останньої, четвертої стадії онкозахворювання, результат був приголомшуючий - у 30% випадків наступала ремісія. Як кажуть, неймовірно, але факт. Депутати, політики дізналися про це, і просили: "Дайте цей препарат!". Але він з`явиться у нас дуже нескоро - тільки після того, коли закінчаться всі випробування, виробник вивчить і врахує їхні результати, вийде на багаті ринки - в США, Японію і Європу, і лише після цього, можливо, побачимо його в Україні", - пояснив експерт.

При цьому Чумак додав, що з етичних міркувань ліків не випробовуються на дітях. "Взагалі, це найскандальніше і найбільш демагогічне питання, - зазначив експерт. - У нас діти забезпечені ліками лише на 40%, а в решті випадків доктор радить мамі поділити "дорослу" пігулку і дати шматочок дитині".

Узяти дитячу дозу ліків просто немає де. "Ми потрапили у замкнуте коло - без клінічних випробувань саме на дітях ми не маємо права рекомендувати малюкам лікарський препарат. Тому, коли вони хворіють, ми їх "труїмо" дорослими ліками - ділимо пігулку на чотири частини", - констатував фармацевт.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я готова надати безкоштовно 5 мільйонів доз вакцини від свинячого грипу, якщо Україна не буде проводити її клінічних досліджень.

Крім того, ВООЗ вимагає на урядовому рівні відмовитися від будь-яких претензій до виробника вакцини, у випадках, якщо вона комусь нашкодить.

Читайте також:

ВООЗ вимагає від України прийняти вакцину від грипу без перевірок

Російський піп намагався ввезти в Україну золото і психотропні ліки

Ліки від депресії виявилися "жіночою віагрою"

Через непальський гриб, який лікує імпотенцію, загинули дев’ять людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: