Близько 40 шахт Донбасу вже не підлягають експлуатації - ОБСЄ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Близько 40 шахт Донбасу вже не підлягають експлуатації - ОБСЄ

Reuters

Загалом екологічна ситуація в регіоні є дуже непростою.

Від початку конфлікту на сході України 36 шахт регіону не підлягають подальшій експлуатації через підтоплення або повне затоплення. Про це свідчать результати дослідження, проведеного ОБСЄ за підтримки урядів Австрії та Канади, пише "Інтерфакс".

"В результаті бойових дій неодноразово від електропостачання було відключено вугледобувні підприємства. А це призводило до зупинки водовідкачувальних систем та іноді до повного затоплення шахт", - йдеться в дослідженні.

Зазначається, що наразі повністю не працює водовідведення на непідконтрольних Києву територіях - від Єнакієва до Горлівки, у районі Первомайська, частково в Донецьку, Макіївці, Шахтарську та Торецькому.

Окрім того, значне перевищення концентрації азоту і фосфору зафіксовано в річках Кальміус, Кальчик, Сіверський Донець та Клебан-Бик.

"Перевищення концентрації забруднювальних речовин в ґрунтах, зокрема ртуті, ванадію, кадмію, нерадіоактивного стронцію у районі проведення бойових дій іноді сягало 17 разів", - йдеться в документі.

Також критичною є ситуація з твердими побутовими відходами, до яких від початку російської агресії додалися залишки військової техніки та зруйнованих будівель. Їх дуже важко утилізувати, оскільки окуповані території потребують розмінування.

За словами міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, стан екології на Донбасі навіть до 2014 року був непростим. А нинішня ситуація на його територіях може нести серйозну техногенно-екологічну загрозу.

"Залишається критичною ситуація із забрудненням підземних і поверхневих вод. В першу чергу через підтоплені шахти. Рівень забруднення питної води для цього регіону залишається високим. Ситуація з лісовими масивами також складна через неконтрольовану вирубку", - сказав він.

А тим часом Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запровадило санкції проти 18 російських компаній, серед яких є великий постачальник вугілля. Це було зроблено у зв'язку з діями, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки. Компаніям, які потрапили до "чорного списку", буде заборонено проводити зовнішньоекономічну діяльність на території України. 

Фінансування терористів: європейські країни досі купують вугілля із ОРДЛО

Фінансування терористів: європейські країни досі купують вугілля із ОРДЛО

Наступна публікація