Близько 7,5 тисяч осіб зможуть обирати українського президента в Польщі

В Польщі можливість взяти участь у виборах президента України мають близько 7,5 тисяч наших співгромадян.

У виборах президента України у Польщі зможуть взяти участь близько 7,5 тисяч українців із близько 200 тисяч українських громадян, які можуть перебувати на польській території.

Як повідомили в українському Консульстві у Варшаві, на виборах, перший тур яких відбудеться 17 січня, зможуть проголосувати лише зареєстровані у Польщі українці.

„Ми отримали інструкції, що голосувати можуть лише ті, хто знаходиться на консульському обліку”, - повідомляє джерело.

Представник консульства не зміг уточнити, чи застосовувалося таке ж правило під час минулих виборів. ”Точно не можу сказати. Швидше за все, так”, - сказав він.
У консульстві зауважили, що більшість українців, які перебувають у Польщі, не стають на консульський облік, оскільки дуже часто працюють нелегально і не можуть надати усіх необхідних документів.

За оцінками українських дипломатів, у Польщі можуть щорічно перебувати від 60 тисяч до 320 тисяч українців.
Співрозмовник агентства відзначив, що в останні дні грудня до Консульства України у Варшаві щодня зверталися по 4-5 чоловік з проханням стати на облік для того, щоб проголосувати на виборах.

Список виборців у Польщі планується остаточно сформувати до 10 січня.

У першій половині минулого року польські роботодавці зареєстрували майже 120 тисяч заявок українців на працевлаштування.

Як повідомлялося, виборчі дільниці за кордоном відкриті у всіх консульських установах України, за винятком Іраку.

"До нас не поступало жодної скарги ні від одного учасника виборчого процесу. Було декілька звернень по можливості відкриття виборчих дільниць в інших країнах, за межами дипломатичних консульських, офіційних установ України. На жаль, ми вимушені були відмовити, оскільки це не відповідає законодавству. Жодне наше рішення не було оскаржене, - ні в судовому порядку, ні в апеляційному порядку", - заявив голова МЗС України Петро Порошенко.

Читайте також:

В Естонії обирати українського президента зможуть близько 4 тисяч осіб

На українських виборах не зможуть проголосувати тільки в Іраку

Канада надішле 200 спостерігачів на вибори українського президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: