Дві тисячі українських військових не можуть виїхати з окупованого Криму через безгрошів'я

Дата публікації
Дві тисячі українських військових не можуть виїхати з окупованого Криму через безгрошів'я

Деякі військові лишились у Криму без грошей і даху над головою

Вони не мають ні транспорту, ні грошей для поїздки, а дехто взагалі лишився просто неба і живе під своєю частиною.

Пропускний пункт на Херсонщині - Чонгар - і далі вітає українських військових, які цими днями залишають Кримський півострів, повідомляє кореспондент ТСН.

Ззовні взагалі складається враження, що на блокпосту панує звичайна, рутинна робота прикордонників.

Але насправді їм нашвидкуруч доводиться облаштовувати і обживати на новому місці повноцінний кордон. Адже між Росією та Кримом – насамперед у районі Керчі – державного кордону тепер вже фактично не існує, кажуть офіцери.

Через блокпост у районі Перекопа із Криму виїхали напередодні близько двох десятків легкових автомобілів, а трохи згодом ще й величезна фура, завантажена побутовим крамом: це із розташування 36-ї бригади берегової оборони, яка дислокується у Перевальному, виїхали на материк 47 військовослужбовців та членів їхніх родин.

Як побачили журналісти ТСН, виїхали військові із прапором військово-морського флоту, який не віддали окупантам. Рішення залишити півострів вони ухвалили, бо іншого вибору не бачили. Однак близько 40% особового складу все ж вирішили залишитися у Криму.

Російські військові обіцяють віддати українцям танки

Російські військові обіцяють віддати українцям танки

Військовослужбовців передислоковують до одеського гарнізону. На материк мають перевезти і два десятки танків Т-64Б, які в результаті переговорів українським військовим дозволили вивезти.

Під наглядом російських вояків, які й досі соромляться попришивати собі трикольорові шеврони, наші військовослужбовці підготували техніку до перевезення, завантажили танки на траки та доправили до завантажувальної залізничної платформи. Натомість, самі поїхали автомобільним шляхом – на власний страх і ризик. Це не було організоване виведення.

Але, це лише одна, так би мовити, позитивна сторона медалі. Правда ж у тому, що на сьогодні близько двох тисяч українських військовослужбовців, які знаходяться у Криму, не можуть залишити півострів.

Їм просто немає ні на чому, ні за що поїхати з Криму. Декому навіть немає за що придбати їжу. А є й такі, що вже третю добу живуть просто неба, під парканами своїх військових частин, із яких їх вигнали росіяни.

Волонтери, які займаються допомогою нашим військовослужбовцям та їхнім сім'ям, збирають кошти, аби винайняти транспорт і вивезти людей. Але цих cум просто не вистачає водіям навіть на паливо. У Міністерстві оборони України відповідають, що нашим військовим перерахували гроші за два місяці. Але ж скористатися ними неможливо: усі емітовані на території півострова банківські картки тепер заблоковані. Гроші неможливо зняти з цих рахунків навіть на материку.

У деяких частинах – особливо у Севастополі та Сімферополі – офіцери просять вивезти бодай жінок і дітей, а самі ладні чекати.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Наступна публікація