Блок Литвина створив закон "Про Верховну раду"

Депутатам пропонують розгянути новий законопроект, який налагодить їхню роботу та припинить сварку з президентом.

Голова фракції фракції Блоку Литвина Ігор Шаров підготував законопроект "Про Верховну раду України". Цей документ в черговий раз виключає необхідність ухвалення парламентського регламенту у вигляді закону, надаючи депутатам свободу дій при проведенні засідань і встановленні порядку роботи коаліції.

Ініціативу свого колеги вже підтримав спікер Володимир Литвин. "Я вважаю, що нам потрібні в узгодженому вигляді закони про президента, про Верховну раду, про Кабінет міністрів, тому що життя показало, що Конституції, де прописані повноваження президента, уряду і парламенту, мало", - заявив він.

Нагадаємо, що законопроект Шарова – не перша спроба врегулювати конфлікт, створений двома конституційними положеннями про порядок роботи і організації діяльності ВР.

Зокрема, минулого тижня народні депутати удруге подолали президентське вето на закон "Про організацію і порядок діяльності Верховної ради". Цей документ, як і законопроект "литвинівців", виключає необхідність ухвалення регламенту у вигляді закону.

Уточнення цих понять повинне покласти край конфлікту, який розгорівся між парламентом і президентом. Останній виступає за ухвалення регламенту Верховної ради у вигляді закону. Думку глави держави розділяє і Конституційний суд, який двічі визнавав постанову парламенту про регламент не відповідною Основному закону.

За задумом Ігоря Шарова, порядок проведення пленарних засідань, як і зараз, встановлюватиметься регламентом. Депутати зможуть оперативно вносити до нього зміни, приймаючи відповідну постанову. Таку ж свободу дій депутатів він пропонує зберегти і в порядку організації роботи коаліції депутатських фракцій.

Більшість положень законопроекту відтворюють відповідні норми Конституції, закону "Про Кабінет міністрів" і акту Верховної ради про регламент.

Серед новацій документа слід відзначити заборону на відгук підписів народних депутатів під заявою фракції про входження в коаліцію, необхідність підтвердження в десятиденний термін коаліційної угоди у разі винесення вотуму недовіри уряду. Уточнюється і порядок формування коаліції.

"Рішення про участь або неучасть в коаліції кожна депутатська фракцій приймає самостійно більшістю голосів її членів. Рішення про участь фракції в коаліції оформляється як заява, яку підписують всі народні депутати–члени фракції", - йдеться в ст. 25 законопроекту.

Крім того, Шаров пропонує повернутися до практики чисельного регулювання фракції. Він пропонує вважати фракцією парламентське об'єднання, до якого входить не менше 15 депутатів.

Читайте також:

Зміни до бюджету треба прийняти до травня
Литвин пропонує припинити аморальщину і не закликати до анархії
Депутати побилися через Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: