Блокування підсанкційних російських сайтів фізично неможливе – Інтернет-асоціація

На реалізацію указу знадобляться час та кошти.

Українські провайдери на цей час технічно не можуть заблокувати сайти, що потрапили у санкційний список. Про це заявили в Інтернет-асоціації України.

"Станом на сьогодні це неможливо виконати", – сказав голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко, передає "Інтерфакс-Україна".

Для реалізації блокування, за словами Федієнка, провайдерам може знадобитися час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміну топології Мережі.

Зазначимо, що у двох великих провайдерах прокоментували рішення, згідно з яким вони мають блокувати сайти. У компанії ВОЛЯ поки вивчають можливості реалізації указу.

"Ми з колегами ВОЛЯ вивчаємо той самий Указ. Терпіння, терпіння. Давати коментар ми будемо офіційний, як тільки вивчимо і юридичну, і технічну сторони. І про терміни, і про вплив на ринок і абонентів", - написала менеджер зі зв'язків з громадськістю компанії Інна Калініна.

У провайдері "Тріолан" також не знають поки, як реалізовувати подібні проекти, адже ніколи не втілювали завдання блокування ресурсів.

"Зараз ситуація така, ми взагалі ніякий трафік мережі не аналізуємо і не блокуємо. Це як труба, що там йде - ми не знаємо. Як тепер виявляти, що блокувати, а що не блокувати?", - прокоментував співвласник інтернет-провайдеру "Тріолан" Володимир Сидоренко "Економічній правді".

За словами Сидоренка, шукатимуть технічне рішення, проте чи знайдуть, поки не можуть спрогнозувати. Втім і у провайдерах, і у асоціації "Телекомунікаційна палата України" кажуть, що такі блокування легко обійти за допомогою простих та доступних користувачам технологій.

Як повідомлялося раніше, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом вів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо низки російських компаній. За інформацією, що міститься у додатку до рішення РНБО, пропонується терміном на три роки заблокувати активи російських сайтів "ВКонтакте", "Одноклассники", "Мейл.ру" та "Яндекс" та заборонити інтернет-провайдерам надавати доступ до вказаних ресурсів. Наразі всі вказані сайти доступні в Україні. 

Залиште свій коментар