Богатирьова в США розповіла про роль Ющенка в Україні

Секретар РНБО розповіла про бажання України залучити американські інвестиції в українську економіку.

Під час візиту до США секретар РНБО Раїса Богатирьова поінформувала американських високопосадовців про внутрішньополітичну ситуацію в Україні.

Як повідомили у прес-службі Апарату СНБО, ключовою в програмі робочого візиту в США стала зустріч Богатирьової з радником президента США з питань національної безпеки Джеймсом Джоунсом.

Під час зустрічі детально обговорювалися питання двосторонньої співпраці у сфері політики, безпеки та енергетики. Особлива увага була приділена проблематиці міжнародної безпеки та її регіональним змінам.

Джоунс розповів про підходи нової адміністрації США до розвитку відносин з європейськими партнерами, в тому числі з Україною, котра і надалі буде залишатися важливим партнером Вашингтону та вагомим фактором безпеки та стабільності в регіоні.

Також радник президента США відмітив незмінність підтримки курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

У свою чергу, Богатирьова детально поінформувала американського колегу про внутрішньополітичну ситуацію в Україні та діях президента, спрямованих на перехід відносин між основними політичними силами та гілками влади у конструктивне русло.

Окрему були окреслені конституційні ініціативи президента України.

Сторони також обмінялися думками про перспективи розширення співробітництва між апаратами РНБО України та Радою національної безпеки США.

В той же день відбулася зустріч Богатирьової із радником віце-президента США з питань національної безпеки Ентоні Блінкеном.

Також Богатирьова зустрілася з одним із провідних американських спеціалістів у галузі енергетичної безпеки, помічником міністра енергетики США Джонатаном Шраером. Було обговорено низку актуальних питань міжнародної енергетичної безпеки.

Зокрема, мова йшла про стан виконання домовленостей, досягнутих під час Брюссельської конференції у питаннях модернізації української ГТС у березні цього року, котрі стали важливим вкладом в укріплення енергетичної безпеки не лише України, але і європейського континенту в цілому.

Богатирьова підкреслила зацікавленість України у продовженні співробітництва зі США у реалізації проектів щодо ядерного палива, Міжнародної програми з ядерної безпеки, можливості залучення американських інвестицій у видобуток вуглеводнів, енергозберігаючі технології, альтернативну та відновлювальну енергетику.

Попередньо обговорювалося питання створення спільною двосторонньої україно-американської Робочої групи з питань ядерної безпеки.

Читайте також:

Уряд затвердив антикризові закони для співпраці з МВФ без Ради

Богатирьова просить США підтримати Україну при вступі в НАТО

Обама приїде в Україну тільки після виборів

ЗМІ: Богатирьову хотіли звільнити через конфлікт з Балогою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: