Богословська: Україна винна у газовій війні з Росією, але газ не крала

Глава профільної тимчасової слідчої комісії ВР стверджує, що українська влада цілеспрямовано зривала газові переговори з Росією.

Україна винна у зриві переговорів з Росією щодо поставок і транзиту російського газу наприкінці 2008 року.

Про це йдеться у попередньому звіті тимчасової слідчої комісії щодо розслідування обставин підписання газових угод, виголошеного сьогодні, 6 лютого, з трибуни парламенту її головою, депутатом від ПР Інною Богословською.

"Фактами доведено, що це була скоординована діяльність зі зриву контракту і провокації газового конфлікту українською стороною. І ми будемо звертатися до генпрокуратури порушення кримінальних справ", - сказала вона.

"Це підтверджується документально – листом "Нафтогазу" про те, що Україна відмовляється від транзиту, позовом Мінпаливенерго до суду про анулювання договору на транзит і забороною українського суду на транспортування російського газу", - стверджує Богословська.

Водночас, за її словами, комісія дійшла висновку, що Україна не крала російський газ.

"Ми не підтверджуємо факту крадіжок газу. Дійсно, Україна за 7 днів січня 2009 року вилучила з труби 52 мільйони кубометрів російського газу, але це було повернено найближчим часом. І це було зроблено не для того, щоб вкрасти газ, а щоб забезпечити технологічні умови транспортування", - сказала Богословська.

Богословська звинуватила керівництво уряду і НАК "Нафтогазу" у зраді національних інтересів у результаті підписання газових угод.

"Газова угода була підписана на основі документу, який було підписано зі зловживанням владою. Прем’єр не мала юридичного права одноосібно підписувати директиви щодо газових угод", - сказала вона.

Вона вважає, що газові угоди між "Нафтогазом" і "Газпромом", заклали основу для виникнення нових скандалів навколо газових питань протягом року.

"Нам робляться заяви уряду, що на 2010 рік транзитна ставка не встановлена і що це буде предметом переговорів. Але це брехня. Пунктом закону про транзит газу прямо встановлена формула транзиту на наступний рік. І за середньої ціни 228, цей транзит буде складати 2,4 долари за кубометр газу. Це означає, що у 2010 році Україна не матиме і приблизно ринкової ціни на транзит", - сказала Богословська.

Богословська також пообіцяла, що тимчасова комісія "буде працювати доти, поки перші наручники не будуть одягнуті на винні руки".

В той же час Верховна рада не підтримала цей звіт Богословської - за його підтримку проголосували лише 192 депутати із 226 необхідних.

Читайте також:

6 лютого - останній день, коли Україна має заплатити за російський газ 

Тимошенко наказала відібрати газ у RosUkrEnergo 

Мєдвєдєв: Україна повинна заплатити Європі за "газову війну"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: