Болгарський екс-міністр порадила Україні швидше проводити пенсійну реформу

За словами експерта, в Болгарії після проведення реформи середня пенсія з 40 євро виросла до 135.

Зміни в пенсійній системі є дуже чутливими для громадян, але іншого виходу у влади просто немає, вважає Лідія Шулєва, віце-прем'єр-міністр Болгарії, колишній міністр праці і соціальної політики (у 2001-2003 роках). Про це вона заявила під час телемарафону в ефірі "Шустер live", присвяченого пенсійній реформі.

"Те, що відбувається зараз у вас в Україні, у Болгарії ми пройшли в 2000 році. Ми підвищили пенсійний вік. Для жінок - з 55 до 60, а для чоловіків - до 63. Зараз ми збільшуємо стаж. Для жінки стаж буде 37 років, для чоловіка - 40. Я щиро скажу, що люди дуже важко сприймали ці важкі заходи. Але в нас не було іншого вибору", - розповіла Лідія Шулєва.

Вона додала, що Болгарія знаходилася в тих же умовах, що й Україна - демографічна криза, тіньові зарплати, безробіття. "Ми почали усі реформи в один і той самий час. Ми вдалися до дуже важких заходів в економіці і соціальній політиці. Ми розпочали з 2001 року, і середня пенсія з 40 євро виросла до 135 за ці роки. Якби ми стояли на місці, навряд чи становище б покращилось. У України немає часу чекати", - сказала вона.

На думку болгарського експерта, пенсійну реформу можна критикувати скільки завгодно, але відповідальна влада повинна її проводити. "Якщо ви піддастеся популізму і скажете, що зараз не час приймати реформи, - то ви заспокоїте себе, але не розв'яжете проблему. А коли людина вибрана у владу і має піклуватися про всіх - це неприпустимо. Вона має вжити важких заходів. Ми так зробили. Повірте, було дуже важко, але це необхідно", - сказала колишній міністр праці і соцполітики Болгарії.

Читайте також:

МВФ задоволений пенсійною реформою в Україні

Рада схвалила підвищення пенсійного віку

Янукович вважає, що на одного пенсіонера має припадати 3 робітника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: