Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бомба в голові: в Інституті нейрохірургії успішно видалили аномальний клубок судин з мозку дівчини

Лікарі зважили усі ризики і вирішили зробити операцію.

Дівчині з Житомирщини впродовж чотирьох років не могли встановити діагноз. А коли розібралися, виявилося, що в неї в мозку аномальний клубок судин, який у будь-який момент може розірватися. Це обмежує Вероніку буквально в усьому - вона не може швидко рухатися, пересуватися в транспорті і втрачає координацію. Консиліум лікарів Інституту нейрохірургії зібрався, аби вирішити, чи можна їй допомогти. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоВ Інституті нейрохірургії лікарі успішно прооперували дівчину з аномальним клубком судин у мозку

Дівчині з Житомирщини впродовж 4 років не могли встановити діагноз. А коли розібралися, виявилося, що в неї в мозку аномальний клубок судин, який в будь-який момент може розірватися. Це обмежує Вероніку буквально в усьому - вона не може швидко рухатися, пересуватися в транспорті і втрачає координацію. 

В Інституті нейрохірургії лікарі успішно прооперували дівчину з аномальним клубком судин у мозку

У Вероніки був крововилив у мозок. Молода і красива вона не могла поворухнутися. У місцевій лікарні не називали причину крововиливу. Припускали пухлину у мозку. Чотири роки остаточного діагнозу не було, поки Вероніка не пройшла чергову діагностику.

Пляма на знімку виявилася аномальним клубком судин у мозку. І якщо вже був один крововилив, це означає, що він може повторитися в будь який момент.

Кавернома  розташована у тій ділянці мозку, яка відповідає за рух. Кожен день дорога на роботу - це смуга перешкод. У маршрутці Вероніка втрачає координацію. І щоразу боїться, що її бомба в голові може вибухнути.

Кавернома трапляється у піввідсотка населення. Для терапевтів, неврологів - це надзвичайний випадок. Тому чотири роки не могли встановити точного діагнозу. Для судинних нейрохірургів -  це не рідкість. Щоправда, аномальний клубок судин деколи розташований таким чином, що видалити його, не пошкодивши мозок, не можливо.

Лікарі Інституту нейрохірургії зважили усі ризики і вирішили зробити операцію. В Інституті переконують, що завдяки пілотному проекту у них з’явилося забезпечення, щоб високотехнологічні втручання були безкоштовними для пацієнтів.

Після реабілітації усі обмеження, які були в житті Вероніки, мають зникнути.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції