Бондаренко: сто днів Тігіпка пройшли під знаком ліберальних реформ

За словами представників партії "Сильна Україна", віце-прем'єр Сергій Тігіпко присвятив перші 100 днів роботи в уряді реалізації ключових ліберальних реформ.

Стоденка роботи економічного блоку уряду продемонструвала концептуальні підходи команди Сергія Тігіпка у реформуванні економіки України. Таку думку висловив заступник голови політичної партії "Сильна Україна" Костянтин Бондаренко під час прес-конференції на тему "Сто днів економічних реформ Сергія Тігіпка".

"Очікування громадськості, пов'язані з роботою лідера "Сильної України" на посаді віце-прем'єра з питань економічних реформ, є дуже високими. Сергій Тігіпко прийшов в уряд, як незалежний професіонал, головний ідеолог реформ. Завданням номер один для нього була робота над тим, щоб його проект реформ, який він декларував під час президентської кампанії, став програмою перетворень уряду в цілому", - відзначив Бондаренко.

Як повідомили у прес-службі партії "Сильна Україна", за його словами, процес реформування економіки стартував. Бондаренко підкреслив, що головні проблеми української економіки - це зарегульованість, бюрократія і корупція. На його думку, вирішення цих питань - основа успіху реформ.

"Команда Тігіпка в першу чергу зосередилася на восьми ключових напрямках: підтримка малого та середнього бізнесу, створення прозорих умов для інвесторів, зниження податкового тиску, реформа публічних фінансів і банківського сектору, європейська інтеграція, прозора приватизація та перетворення в інфраструктурних областях. У цих сферах відпрацьовується нормативна база і зроблені перші реальні кроки", - відзначив Бондаренко.

Зокрема, йдеться про скорочення кількості перевіряючих організацій, введення єдиного соціального внеску та електронної реєстрації підприємств, впровадження декларативного принципу ведення бізнесу. З експертами Європейської комісії погоджено низку законів, які дозволять відкрити європейські ринки для українських товарів, зблизити Україну з ЄС.

"Європейська інтеграція залишається ключовим пріоритетом зовнішньої політики України. І проведення економічних реформ переводить співпрацю України і ЄС у практичну площину", - сказав заступник голови партії "Сильна Україна".

Поряд з європейським вектором, найважливішим пріоритетом зовнішньої політики Тігіпко вважає відносини з Росією. "Прагматизм у відносинах з Росією, широка кооперація у високотехнологічних галузях, реалізація спільного індустріального прориву - ось позиція, яку послідовно лобіюють і "Сильна Україна", і Сергій Тігіпко", - заявив Бондаренко.

Він також нагадав, що уряду вдалося ухвалити реалістичний бюджет на 2010 рік, що стало першим кроком на шляху стабілізації публічних фінансів. На черзі - пожвавлення банківського сектору та забезпечення прозорої приватизації, яка не повинна використовуватися для закривання бюджетних дірок.

"Запит на перетворення, який існує в українському суспільстві, знаходить чіткі форми і конкретних виконавців", - підкреслив Бондаренко. На його думку, Сергій Тігіпко належить до реформаторів нового типу.

"Реформи Рузвельта в США врятували країну від Великої Депресії, реформи Бальцеровича вивели Польщу до числа розвинених європейських держав, реформи де Голля і Тетчер врятували Францію і Британію від кризових явищ. Справжнє значення їхніх дій було оцінене лише з часом. Головне - робити свою справу і вірити в її успіх", - сказав Бондаренко.

Він також підкреслив, що партія "Сильна Україна" й надалі буде в авангарді перетворень в країні. "Ми віримо у свій шлях і в необхідність реформ", - резюмував Бондаренко.

Читайте також:

Тігіпко пообіцяв асоціацію з ЄС до нового року

Тігіпко запевнив, що МВФ Україну не кине

Тігіпко пообіцяв німецьким банкірам змінити українське законодавство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: