Борг "Нафтогазу" складає менше мільярда доларів

Великими темпами зростає заборгованість підприємств теплокоммуненерго перед НАК "Нафтогаз України".

Зовнішні борги НАК "Нафтогаз України" по узятих до 1 січня 2009 року кредитам складали близько 825 мільйонів доларів, і частка з них вже погашена.

Про це розповів виконуючий обов'язки голови правління компанії Ігор Діденко в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

В той же час він звернув увагу на украй низьку платіжну дисципліну підприємств теплокоммуненерго, що може в майбутньому привести до проблем при розрахунках з "Газпромом".

"Зобов'язання по погашенню узятих до 1 січня поточного року у нерезидентів кредитів і відсотків по ним складають 825,67 млн. доларів. З них протягом січня-лютого поточного року вже було погашено 74 млн. доларів", - повідомив Діденко.

В той же час він заявив, що загрозливими темпами зростає заборгованість підприємств теплокоммуненерго перед НАК "Нафтогаз України".

"На сьогоднішній день ми спостерігаємо тільки збільшення заборгованості, яка складає більше 4,5 млрд. гривень і продовжує зростати", - повідомив Діденко.

За його словами, найбільшою є заборгованість "Київенерго", а також підприємств теплокоммуненерго на сході України.

"Найбільшим боржником вперше за всю історію незалежної України став Київ. З 1 листопада АЕК "Київенерго" взагалі не розраховується з ДК "Газ України". Заборгованість на сьогодні вже перевищила 1,1 млрд. гривень і продовжує збільшуватися. Не краще ситуація і на сході України, де заборгованість підприємств ТКЕ вже наближається до напівмільярдної відмітки", - заявив Діденко.

При цьому він підтвердив, що в разі подальшого зростання заборгованості підприємств теплокоммуненерго біля НАК "Нафтогаз України" можуть виникнути істотні труднощі при розрахунках за газ з російським "Газпромом".

"Сьогодні наші юристи відпрацьовують всі можливі правові варіанти стягнення боргів. Інакше у нас знову можуть виникнути проблеми з акумуляцією засобів для розрахунків з "Газпромом". А приваблювати кредити зараз досить складно", - констатував Діденко.

Читайте також:

Ющенко закликає підвищити тарифи на енергоносії

"Газпром" стверджує, що компанія Фірташа краде у нього газ

"Львівгаз" повідомив про надзвичайну ситуацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: