Борги за газ в Україні сягнули критичної точки

Прем'єр Тимошенко вважає, що багато комунальних підприємств і облгазів свідомо не платять за спожите паливо, щоб ускладнити ситуацію в країні.

Ситуація з внутрішніми розрахунками за спожитий газ в Україні є критичною.

Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на нараді щодо стану розрахунків за газ, спожитий з початку 2009 року.

"На сьогодні заборгованість, зокрема комунальних і приватних підприємств, якими є облгази, всіх учасників ринку, сягнула загалом 10,7 мільярда гривень, а з початку року, за два місяці, збільшилася майже на 5 мільярдів. Якщо це небажання здійснювати функцію або якщо це політичні вказівки, які дали вам право не розраховуватися, тоді майте на увазі, що ви знищуєте країну, а не створюєте складні обставини для уряду", - заявила прем'єр.

За її словами, в Україні ще ніколи не було настільки великих боргів за спожите блакитне паливо. Зокрема, за словами прем'єра, "трагічна ситуація" склалася в Закарпатській області, де рівень оплати за газ, використаний населенням, бюджетними організаціями та теплокомуненерго, становить 67,5%.

"Ця ситуація вже трагічна, тому що рівень оплати становить не 100%. Але на тлі неблагополучної Закарпатської області, яка, до речі, краще за всіх розраховується за газ, Донецька область, яка сплатила тільки 19,3%, Харківська, яка сплатила 21,6%, Запорізька – 24,5%, Одеська – 25,5%, Дніпропетровська – 29,1%, - по суті, Закарпатська область виглядає просто острівцем успішності", - додала Тимошенко.

Вона зауважила, що найнижчий рівень оплати за газ сьогодні мають теплокомуненерго Донецької області, які з початку року сплатили за використане паливо тільки 0,8% від належної суми.

Складна ситуація в Миколаївській і Харківській областях де рівень сплати за газ становить 2,8% і 4,5% відповідно. Водночас прем`єр зазначила, що в цих областях частка населення в розрахунках за газ становить вище 50%. Зокрема, в Донецькій області – 60%.

"Я хочу у вас запитати – де, на вашу думку, НАК "Нафтогаз" повинен брати гроші для розрахунків з Росією з такою якістю розрахунків? Може, ці гроші ростуть десь у полях? І НАК "Нафтогаз" повинен піти, зібрати там урожай і замість вас розрахуватися? Це є рівнем захисту національних інтересів з боку всіх керівників, які сьогодні сидять у цьому залі, зокрема й голів обласних державних адміністрацій, які тут відсутні", - наголосила Тимошенко.

Нагадаємо, прем'єр вже зазначала, що низький рівень розрахунків за газ підприємствами теплокомуненерго Донецької області може бути пов'язаний із бажанням повернути на газовий ринок компанію-посередника RosUkrEnergo.

В той же час, "Нафтогаз України" заявив, що, навіть незважаючи на низький рівень внутрішніх розрахунків, має гроші для того, щоб вчасно розрахуватися з "Газпромом" за спожите у лютому російське блакитне паливо.

Читайте також:

Тимошенко: Донецька область хоче повернути RosUkrEnergo

"Газпром" не буде застосовувати штрафних санкцій щодо України

Росія та ЄС готові допомогти Україні розрахуватися за газ

"Нафтогаз" планує витратити на 10 млрд. гривень більше, ніж отримати

ВідеоБорги за газ в Україні сягнули критичної точки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: