Бориспіль попрощався з загиблими під Тегераном. Пілотів поховають у Києві за особливою традицією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Коли понесли труни, пілоти стали на коліна, а дівчата гірко плакали.

У терміналі Б аеропорту Бориспіль прощались із пасажирами та екіпажем рейсу Тегеран - Київ.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, керівництво аеропорту "Бориспіль" попереджало, що до 19:00 можна буде приходити до термінала Б, аби вшанувати пам’ять загиблих українців, яких забрала авіакатастрофа поблизу іранської столиці, але досі до імпровізованого пам’ятного місця йдуть люди, які несуть квіти.

Борт із українським загиблим екіпажем МАУ і двома пасажирами приземлився в аеропорту Бориспіль трохи по одинадцятій. Літаки авіакомпанії вишикували у почесну варту на злітній смузі. Останній рейс зустрічали перші особи держави, колеги загиблих, родичі. Труни, загорнуті в українські прапори, до катафалків несли на руках військові.

Фотогалерея Оберемки квітів й сльози на очах: церемонія вшанування пам'яті жертв авіакатастрофи під Тегераном у фото (9 фото)

Жалобну мелодію написав керівник оркестру почесної варти Михайло Рябоконь. Вона звучить щоранку на території Міноборони на спомин про загиблих воїнів. Такої церемонія як прощання із загиблим екіпажем і пасажирами літака Україна не знала.

П’ять років тому, вшановуючи загиблих пасажирів МН-17 збитого малайзійського Боїнга - нідерландці усьому світові показали, як зустрічати своїх земляків. Досвід Нідерландів - урок співчуття і солідарності.

Автомобілісти підтримали заклик президента МАУ Євгена Дихне і проводжали траурний кортеж гудками клаксонів. До місця прощання 11 машин проїхали повз рідний для МАУ термінал Д, звідки борт вирушив до Тегерана, але вже не повернувся. Уздовж дороги траурну процесію охороняли нацгвардійці. На знак пошани вони зняли берети і схилили голови.

Біля термінала Б кортеж уже зустрічав увесь колектив МАУ, хто сьогодні не задіяний у рейсах. Було дуже боляче бачити їх неусміхненими, як зазвичай, коли вони зустрічають пасажирів на борту. Коли понесли труни, пілоти стали на коліна. Дівчата гірко плакали.

Відео Вони пішли у небо. Пам’яті екіпажу рейсу PS752

Присвячується усім жертвам рейсу "Тегеран-Київ".

Вони пішли у небо. Пам’яті екіпажу рейсу PS752

В екіпажу був величезний досвід. Колись загиблий пілот Сергій Хоменко делікатно посадив літак із тріснутим склом, яке фактично увігнулося в середину на шляху до Албанії. Він діяв миттєво і точно, зменшивши швидкість, знизився. Розвернув літак і буквально підкрався до аеропорту "Бориспіль" і дуже м’яко посадив машину, щоб тріснуте скло не посипалося. І так фактично врятував життя і тодішнього міністра оборони і всієї делегації, зокрема, і журналістів.

У понеділок, 20 січня, похорони відбудуться по всій Україні. Двох пілотів поховають на Берковецькому кладовищі, де часто ховають саме пілотів. І є така традиція, в момент поховання літак пролітає над могилою. І такий рейс уже запланований. Пілоти зазвичай здійснюють маневр - ніби кивають крилами, аби підхопити душі, які йдуть в небо, бо, так кажуть, пілоти не помирають, вони ідуть в небо.

Відео Україна в жалобі: в аеропорту "Бориспіль" вшановували пам'ять загиблих рейсу "Тегеран – Київ"

У Борисполі літак з тілами українських пасажирів та екіпажу збитого в Ірані Boeing зустрічали рідні, колеги, керівництво держави і журналісти. ТСН.Тиждень був на терміналі "Б" аеропорту, де прощались із пасажирами і екіпажем рейсу "Тегеран - Київ".  

Україна в жалобі: в аеропорту "Бориспіль" вшановували пам'ять загиблих рейсу "Тегеран – Київ"

Залиште свій коментар

Вибір редакції