Борису Патону - 90 (відеo, оновлено)

Видатний український вчений та автор багатьох революційних винаходів сьогодні святкує свій ювілей.

Учений в області металургії та технології металів, професор, доктор технічних наук, академік Академії Наук СРСР з 1962 року, Російської Академії Наук (1991), академік НАН України (1958); член-кореспондент (1951). Президент НАН України з 1962 року.

Народився у Києві 27 листопада 1918 року. Закінчив Київський політехнічний інститут у 1941 році. З 1942 працює в Інституті електрозварювання (з 1944 – завідувач відділу, з 1950 - заступник директора, з 1953 – директор ІЕЗ імені свого батька Є.О.Патона). Член Президії АН СРСР з 1963 р..

Наукові дослідження присвячені процесам автоматичного та напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів для зварювання та зварювальних джерел живлення; проблемі управління зварювальними процесами.

Борис Патон
Архів
Борису Патону - 90 років
Під його керівництвом створений принципово новий спосіб зварювання – електрошлаковий. Очолив дослідження щодо застосування зварювальних джерел теплоти з метою підвищення якості виплавлюваного металу, заснував спецелектрометалургію.

Академік Патон першим почав і активізував дослідження в області зварювання в космосі та створення космічних конструкцій.

Вчений є президентом Міжнародної асоціації академій наук, почесним президентом Міжнародної інженерної академії, членом Європейскої академії, Міжнародної академії технологічних наук, почесним членом Міжнародної академії наук, освіти, індустрії та мистецтва, Міжнародної астронавтичної академії, Римського клубу, іноземним членом академій та науково-технічних товариств багатьох країн.

Також Борис Патон – член Міжнародного комітету з науково-технічного розвитку країн СНД, очолює Міждержавну наукову раду зі зварювання та споріднених технологій, є головою Координаційної ради міждержавної програми

ВідеоБорису Патону - 90

ВідеоПатону - 90!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: